Dikkat! Borsalardan Muazzam Bitcoin Çıkışı Var!


Tarihler 1 Aralık'ı gösterdiğinden beri Bitcoin (BTC)'de muazzam fiyat yükselişleri gördük. Dün gece ise BTC'de 24 bin dolarları görsek de CryptoQuant'ın paylaştığı son veriler, BTC yatırımcılarının borsalardan muazzam seviyede Bitcoin çektiğini gösteriyor.

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant'ın paylaştığı en son verilere göre kurumsal yatırımcılara odaklı popüler kripto para borsası Coinbase Pro, bu hafta her biri 12 bin BTC anlık dolar fiyatı olarak 278 milyon dolar değerinde iki adet çekim işleminin gerçekleştirdiğini duyurdu.
550 Milyon Dolarlık Çekim Gerçekleşti!

Gün içerisinde balina alarmı platformlarına da görebileceğimiz gibi yüklü miktarda çekim işlemleri olduğunda bir BTC yatırımcısının genellikle yüklü miktarlarda Bitcoin satın aldığını sadece belli bir kripto para cüzdanına çektiğini gözlemleyebiliyoruz.

Büyük seviyede Bitcoin çekim işleminin verilerini paylaşan CryptoQuant'tan Ki Young Ju Twitter hesabından: Birkaç saat önce Coinbase'den büyük bir çıkış oldu, kurumsal yatırımcılar Bitcoin satın alıyor." ifadelerine bulundu.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version