Twitter'dan Blockchain Adımı!

Twitter'dan Blockchain Adımı!
Dünyanın hemen hemen her yerinden kullanılan, en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, sosyal medya için adem-i merkeziyetçi ve açık bir standart yaratmak amacıyla bir ekip kuruyor.
Twitter'ın CEO'su olan Jack Dorsey, yaptığı açıklamaya göre Twitter’ın Bluesky ismindeki adem-i merkeziyetçi bir sosyal medya standardı üzerinde çalışma hedefiyle 5 kişilik bir ekip ile anlaştığını Twitter aracılığıyla duyurdu.
Twitter bünyesindeki Bluesky ekibi, Steem gibi var olan bir merkezi sosyal medya standardında çalışmak veya tamamen kendilerine özel bir standart oluşturmanın amacında.
Bluesky ekibi, bu projeye Bitcoin, Ethereum ve birçok kripto para birimininin de kullandığı Blockchain teknolojisini dahil etmesi beklenenler arasında.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version