Google’da Bitcoin Aramaları Zirve Yaptı!

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta yaşadığı yükselişle beraber eskisi gibi Google aramalarında son 3 ayın zirvesine ulaştı.
Bitcoin'in fiyatındaki artış meraklı kitlelerin Bitcoin araması yapmasına sebep oldu ve Google üzerindeki Bitcoin aramaları bir anda patlama yaptı. Google küresel verilerine baktığımızda en fazla arama yapan bölgelerden üçünün Afrika kıtası içerisinde olduğu görülmekte. En fazla arama yapan ülkeler ise Nijerya, Güney Afrika, Gana ve Brezilya olarak sıralanıyor.
Paxful verilerine göre Afrika kıtası içerisindeki eşler arası Bitcoin hacmi geçtiğimiz yıla kıyasla %2800 artış gösterdi. Blockchain kelimesinin aramalarına gelirsek ne yazık ki Bitcoin kadar ilgi görmedi.
Çin’in Google’ı diyebileceğimiz arama motoru Baidu üzerinden Blockchain aramaları ise küresel piyasaların aksine inanılmaz bir yükseliş yakaladı ve Bitcoin’i geride bıraktı.

İlgimiz Bitcoin’e Değil!

Reuters’ın 29 Ekim’de yayınladığı haberde, Çin Komünist Partisi’nin kontrol ettiği bilinen People’s Daily’nin haberine göre ülkenin kripto paraları değil, Blockchain teknolojisine destek verdiğini ve bunun yanlış anlaşmaması için bir duyuruda bulundu:
“Blockchain teknolojisinin yükselişine kripto para birimlerinin yükselişi de eşlik etti ancak Blockchain teknolojisindeki yeniliklerin, sanal para birimleri için de geçerli olduğu düşünülemez.”
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version