Kripto Paralarda Hibrit Platform! Kripto Para Alanında Neler Sunuyor?

GlobalGT nedir?

Global GT Nedir?

Global GT, kripto para birimlerini geleneksel itibari para işlemleriyle birleştiren yeni bir hibrit platform olduğu ifade ediliyor. Global GT, dünyada pek çok ülkeden müşteriye sahip uluslararası bir aracı kurum olduğunu ifade eden ekip, son zamanlarda ise Türkiye piyasasına da yönelmiş durumda olduğunu belirtiyorlar.

Global GT'nin web sitesinde yazan bilgilere göre; Global GT, platform kullanıcılarının deneyimlerinde devrimsel değişiklikler yapmak amacıyla kurulduğu ifade ediliyor. Önceliklerinin FX ve kripto para dünyalarının en iyi taraflarını platformlarında sunmayı hedeflediklerini, bu nedenle, misyon ve vizyonlarını yansıttığını inanmalarından kaynaklı, 'Hibrit' terimini benimseyen ilk broker olduklarını söylüyorlar. Platform hakkında daha fazla bilgiye buradan sahip olabilirsiniz.


Global GT hesap türleri sunuyor?

Web sitesindeki bilgilere göre; Global GT rekabetçi spreadler, leverage ve esnek para yatırma ve çekme seçenekleri ile müşterilerin yatırım gereksinimlerine, portföylerine, stratejilerine ve varlık sınıfı tercihlerine cevap verecek şekilde tasarlandığı ifade edilen hesap türleri sunuyorlar. Global GT platformu üzerinde 5 farklı hesap türü bulunduruyor. Bunlar Cent, Mini, Standart, Standart FX ve ECN hesabı.

Global GT'nin 5 ayrı hesabı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://globalgt.com/en/trading/account-features/trading-account
GTİ12 Endeksi

Global GT'nin web sitesindeki bilgilere göre, GTİ12 Endeksi, Global GT'de bir teknik uzmanlar ekibi tarafından oluşturulmuştur. Bu endeks, piyasa değeri, sıralama ve likidite gibi birçok faktörü dikkate alarak 12 kripto paradan oluşuyor.

GlobalGT’de leverage trade imkanı olsa da yeni kullanıcıların çok dikkatli olması ve kaldıraçlı işlemlere girmemesi daha mantıklı olabilir. Spot işlemler, kripto para sektöründeki temel işlem şeklidir. Satın aldığınız kripto para size aittir. Leverage ise spottan oldukça farklıdır. Kripto para birimine sahip olmanız gerekmiyor, sözleşme ile işlem yapılır. Örneğin Bitcoin sözleşmeleri (veya BTCUSD) alıp satarken gerçek Bitcoin’leri almıyor veya satmıyorsunuz.

Global GT ekibinin GTİ12 Endeksi hakkında ifadeleri şu şekilde:
GTİ12 Endeksi, kripto paraların ve piyasa duyarlılığının genel gelişimini yansıtması için üç ayda bir güncellendiği ve fiyatı, belirli bir zaman dilimi süresince hem üssel hem de değişken büyümeyi yansıtan geometrik ortalama yöntemi kullanılarak hesaplandığı ve tıpkı Global GT'deki tüm enstrümanlar gibi birçok 1. seviye likidite sunucusunda alınan gerçek zamanlı fiyatların esas alındığı ifade ediliyor.

12 kripto paranın tamamı eşit ağılığa ve endeks fiyat üzerinde eşit etkiye sahip olduğundan, yatırımcıların aynı anda bir veya birden fazla kripto paradaki yukarı yönlü trendi yakalamalarını mümkün hale getirmektedir.

GTİ12 Endeksi hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Burada anlatılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, tamamen bilgi vermek amaçlıdır. Kendi araştırmalarınızı mutlaka yapın.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.