EPNS Nedir? EPNS'de En Yeni Gelişmeler


Ethereum Push Notification Nedir?

Ethereum Push Notification Service (EPNS), kullanıcıların (cüzdan adreslerinin) bildirim almasını merkezi olmayan bir DeFi bildirim protokolüdür. Protokolü kullanarak herhangi bir dApp, hizmet veya akıllı sözleşme, cüzdan adreslerine bildirim gönderilebilir.

EPNS web sitesi:

Kısaca ifade etmek gerekirse cüzdan adreslerinin hem merkezi olmayan hem de merkezi taşıyıcılardan platformdan bağımsız bir şekilde bildirim almasını sağlayan merkezi olmayan bir bildirim protokolüdür.

Hindistan merkezli bir girişim, merkeziyetsiz uygulamaların Ethereum cüzdan kullanıcılarına bildirim göndermesine olanak sağlayan Ethereum Push Notification Service (EPNS) isimli bir protokolü geliştirdi. Ekip tarafından ifade edilene göre, internetin ilk zamanlarındaki çalışma şekli ile Web 3.0'ı kullanma şekilleri arasında benzerleri bulduktan sonra protokolü geliştirmeye başladıkları aktarılanlar arasında. Ayrıca, EPNS'in Web 3.0 kültürünü takip eden bir merkeziyetsiz iletişim katmanı olduğunu ve "kripto para cüzdanları, mobil uygulamalar ve hatta internet tarayıcıları dahil her platforma bildirimler iletebilecek kapasitede" olduğunu belirtiliyor.

EPNS'in sağladığı bu bildirimlerle merkeziyetsiz uygulamalar ve diğer merkeziyetsiz hizmetlerin, anlık bildirimlerin yardımı sayesinde kripto para birimi topluluğuna hizmetlerini iletme şansının artacağı söyleniyor.

PUSH Coin Hangi Borsalarda Mevcut?

Ethereum Push Notification Service kripto para birimi PUSH, yazının yazıldığı sırada 2.77 dolar civarında hareket ediyor.

PUSH coin; Huobi Global, Gate.io, UniSwap, KuCoin gibi birçok borsada listelenmiş durumda, ek olarak ekibin ifade ettiğine göre, PUSH'un Binance tarafından yatırım aldığı da söyleniyor.

Audited EPNS Push Protocol V1 Geliyor!

EPNS'in dün Twitter hesabından duyurduğuna göre, ekibin amacı Ethereum Blockchain üzerinde bir bildirim protokolü oluşturmak olsa da, her zaman Blockchain destekçisi olma vizyonuna sahip olduğunu ifade ediyorlar. EPNS'in hedefleri göz önünde bulundurulduğunda birden fazla zincirle birlikte çalışabilirliği desteklemeye hazır EPNS Protokolünün 3. çeyrek bitmeden Audited EPNS Push Protocol V1'in gelmesini kendilerine görev edindiklerini söylüyorlar.

Audited EPNS Push Protocol V1 ile EPNS Protokolü şimdi iki farklı akıllı sözleşmeye, yani EPNS Core ve EPNS Communicator'a bölündüğünün altını çiziyorlar.

EPNS Core Protokolü: Core protokolü, Kanal oluşturma, yönetim, kanal durumu değişikliklerinin yanı sıra fonlar ve teşvik mekanizmaları vb. gibi en önemli özelliklerden bazılarını yönetiyor.

EPNS Communicator Protokolü: Communicator Protokolü, birden çok zincirde konuşlandırılmak üzere tasarlandığı, kullanıcıların bir kanala abone olmalarına, bir kanal aboneliğinden çıkmalarına ve ayrıca zorunlu olana, yani bildirim göndermeye olanak tanıyan özellikleri içerdiği söyleniyor.

Audited EPNS Push Protocol V1 hakkında daha fazla detaylı bilgiyi EPNS Medium sayfasından öğrenebilirsiniz.

EPNS web sitesi:
https://epns.io

EPNS Twitter:
https://twitter.com/epnsproject

EPNS Telegram:
https://t.me/epnsproject

EPNS Medium:
https://medium.com/ethereum-push-notification-service

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.