Akıllı Kripto Endeks Fonu (C10)'nu Sunan Invictus Capital Nedir?

invictus capital nedir
Invictus Capital firmasının yaklaşık 3 yıldır yatırımcılara ERC20 ağı üzerinde çeşitli dijital token fonları sunduğu ifade ediliyor. Ayrıca ekibin açıklamasına göre; bu fonlar, kripto para piyasasının ilk 10'daki kripto para birimine endeksli C10 fonu, ilk 20'ye endeksli C20 fonu, Bitcoin'e endeksli IBA fonu, Altın'ın spot fiyatına endeksli yine dijital IGP fonu gibi toplamda 7 çeşit dijital fon token'ları sunuyor.

Invictus Capital Web:

Bu fonlar Invictus Capital profesyonel ekibinin çeşitli stratejileriyle yönetiliyor ve endeksli olduğu tüm kripto para birimlerinden veya varlıklardan daha iyi performans göstermesi amaçlanıyor.

invictus capital
Invictus Capital, dijital varlık yönetimi konusunda ön saflarda yer almayı amaçladığı ifade edilmektedir.

Invictus Capital'in web sitesinde yer alan bilgilere göre;
"Invictus yatırım portalı aracılığıyla, bireyler hem fiat hem de kripto para birimlerini kullanarak bir dizi fona sorunsuz bir şekilde yatırım yapabilirler. Platform, yatırımcılara, kullanım kolaylığı, işlem hızı, şeffaflık ve daha düşük bir maliyetle erişilebilirliği vurgulayarak, bütünsel portföylerini çeşitlendirmek için bir dizi varlık sınıfına erişim sağlar."

2017'de kurulduğu söylenen Invictus Capital, anlaşılması kolay açıklayıcı videolar ve çalışanlarla canlı sohbet imkanıyla kolayca iletişim kurma sağlayarak 7 benzersiz fon hakkında bilgiyi kullanıcılarına verdikleri de ifade edilmektedir.

Ayrıca, müşteriler sadakat ödüllerinden yararlanırken fonlarını ve kripto paralarını saklamak için kendi Invictus Cüzdanlarını oluşturabildiği de aktarılanlar arasında. Ancak kendinize ait soğuk cüzdanlar dışındaki cüzdanlarda büyük miktarları tutmanızı önermiyoruz.

Yine ekibin açıklamasına göre; Invictus ERC20 cüzdanı, yenilikçi yatırım fonlarımıza erişimi büyük ölçüde basitleştirmeyi amaçladığı ve cüzdan, tüm yatırım varlıklarını tek bir görünümünü ve temel fon Net varlık değerine (NAV) dayalı gerçek zamanlı fiyatlandırma sağlamak için Invictus Capital platformu ile bütünleştiği söyleniyor.
invictus capital
Web sitesinde yer alan bilgilere göre;
"Platformun ve cüzdanın güvenliği tüm yatırımcılar için son derece önemlidir. Bu nedenle, cüzdanın yarı gizli olduğunu belirtmek önemlidir, bu da cüzdanın özel anahtarı seçtiğiniz şifre ile şifrelendiğinden, yalnızca yatırımcının günlük cüzdan işlemlerini yetkilendirebileceği anlamına gelir. Bu yarı gözaltı yaklaşımının avantajı, erişim kaybı durumunda daha hoşgörülü olmasıdır. Geleneksel bir cüzdanla, özel anahtarınızın kaybı fon kaybı anlamına gelir, ancak Invictus cüzdanı ile bu, cüzdanınızı sıfırlayabilmenizi sağlayan cüzdan şifresi ile kurtarılabilir. Bununla birlikte, platform MetaMask ve MyEtherWallet dahil olmak üzere diğer Ethereum cüzdanlarıyla entegrasyonları desteklemektedir."

Ek olarak Invictus Capital, ICAP token sadakat programında, kullanıcıların mevcut token'larını belirli bir süre boyunca “stake ederek” ICAP token'ları olarak sadakat ödülleri kazanabiliceğini söylüyorlar.
invictus capital
"Invictus’un fon yelpazesi büyük çeşitlilik sunar"

Invictus Capital’in teklifi, alternatif yatırımlar alanında değişen 7 farklı ve benzersiz yatırım fonunu içerdiği ve sunulan tüm fonlar, minimum yatırım limiti olmaksızın, tüm yatırımcılar için kolayca erişilebilir hale getirilerek eş zamanlı olarak finans dünyasını demokratikleştirirken ve marj kredisi yoluyla kripto para birimi yatırımlarına, hedge edilen yatırımlara, altına, dolara dayalı faizlere ve güneş enerjisi altyapısına maruz kalmaya izin vererek gelişmekte olan piyasalarda tokenize edildiği söyleniyor. Aşağıdaki fonlar hakkında bilgiler Invictus Capital'in web sitesinden alınmıştır.

Crypto10 Hedged (C10) Fonu

0-100% arasında değişen bir nakit tahsisine izin veren C20 fonunun kripto para birimi volatilitesine karşı korunmasına izin veren bir türevi. Bu fon, boğa piyasası dalgalarına binmeyi ve aynı zamanda düşüş riskini sınırlamayı amaçlamaktadır. Bu fon, stablecoinler hariç, piyasa değeri ile ağırlıklandırılmış en iyi 10 kripto para birimine sahiptir ve her bir tutulan varlık oranı %15 ile sınırlıdır.

Invictus Capital'in C10 fonu, kullanıcıların yatırımları konusunda objektif bir duruş sergilemeyi amaçlarken kripto paralardaki düşüşlerden yararlanmak için bir fırsat yarattığı ve yüksek volatiliteye karşı kullanıcılarını korumayı hedefledikleri ifade edilmektedir.

Invictus Capital ekibinin açıklamasına göre ise; yeni doğmakta olan kripto varlık piyasasına yatırım yapmak büyük bir potansiyel yukarı yön sunuyor, ancak tarihi yükseliş, yatırımcılar için önemli riskler oluşturan ara sıra keskin aşağı doğru hareketlerle kesintiye uğradı. Fon, nakit riskten korunma stratejisini kullanarak bu riski sınırlamayı hedeflerken, portföyün çeşitlendirilmiş yapısı ile risk daha da azaltılmaktadır.

Fon, daha geniş kripto pazarında beklenen uzun vadeli kazançları yakalamayı hedefliyor. Düzenli yeniden dengeleme, fonu bu uzun vadeli büyümeye katılacak şekilde konumlandırırken, nakit riskten korunma yaklaşımı oynaklığı azaltır - yani fon aynı zamanda, yatırılan sermayeyi kısa sürede çekmesi gerekebilecek orta veya kısa vadeli yatırımcılar için de uygundur.
invictus capital

Invictus Capital'in özellikle son dönemlerdeki piyasa yaşanan agresif düşüşlere göre başarılı bir koruma sağladığı ve market değerine göre ilk 10'daki kripto para birimlerinin düşüşlerine göre C10 fonunda daha az düşüş yaşandığı aktarılanlar arasında. Yukarıdaki 3 Invictus Capital raporuna göre de Bitcoin 14 Nisan 2021'de 64.865 dolar civarına kadar yükselişini gerçekleştirdikten sonra ciddi oranda bir düşüş yaşadı. C10 raporuna göre, market değerine göre ilk 10'daki kripto para birimleri Nisan - Haziran arasında %-16.58'lik bir düşüş yaşarken C10 fonu %4.99 gibi pozitif bir seviyede kalmayı başardı. Mayıs-Haziran döneminde ise marketteki ilk 10 kripto para biriminde %-25.47 gibi ciddi bir düşüş yaşanırken rapora göre, C10 fonu yatırımcılarını koruyarak düşüş %-4.07'de kaldı.
invictus capital
Crypto10 Hedge (C10) fonunda Invictus Capital'in web sitesindeki verilere göre; genel olarak markette, özellikle ilk 10'daki kripto para birimlerinde son günlerdeki düşüşlerde C10 fonunun yatırımcılarını koruduğu verisine ulaşılıyor. Yukarıdaki grafiğe göre de C10 koruma sağlayarak piyasaya göre daha az düşüş yaşandığı görülmektedir.

Crypto10 Hedge (C10) hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Invictus Capital'in ön plana çıkan Crypto10 Hedge (C10) fonu hakkında Türkçe altyazılı videosunu izleyebilirsiniz.
Crypto20 (C20):
dünya çapında ilk Invictus Fonu ve ilk tokenized kripto Endeksi Fonu. C20, piyasadaki en iyi 20 kripto para birimini izler, piyasa değeri ile çeşitli fonlara yatırım yapar, her bir tutulan varlık oranı %10 ile sınırlandırılır ve haftalık olarak yeniden dengelenir. Bu fonda stablecoinler hariç tutulmuştur.

Bitcoin Alpha (IBA): Bu fon, yatırımcıların 1x Bitcoin'e maruz kalmasına izin verir ve bir opsiyon stratejisi kullanarak uzun vadede bir satın alma ve tutma stratejisini geride bırakmak için tasarlanmıştır. Aylık olarak, bu fon, aşağı yönlü riski yaklaşık %10 ile sınırlamayı amaçlayan put seçenekleri şeklinde sigorta satın alır. Bu sigorta maliyeti, %30'luk bir bölgeye ters düşen çağrı seçeneklerinin satışı ile karşılanmaktadır.

Invictus Capital hakkında daha fazla bilgi almak ve Türkçe şekilde destek almak için Türkçe Telegram kanalına buradan ve Türkçe Twitter hesaplarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Invictus Capital Web:
https://bit.ly/3DUap8C

Invictus Capital Türkçe Telegram:
https://t.me/invictustr

Invictus Capital Türkçe Twitter:
https://twitter.com/ic_invictus_tr

Invictus Capital Telegram:
https://t.me/invictus_capital
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.