Amun, Ethereum DeFi Ekosistemine Erişimi Kolaylaştırmak İçin İki Yeni Endeks Başlattı

Amun Limited
Amun LTD, iki yeni kripto token ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu: DeFi Index Token (DFI) ve DeFi Momentum Index (DMX). DFI ve DMX, kripto topluluğuna Ethereum ekosistemindeki en iyi merkezi olmayan finans protokollerine çeşitli erişim imkanı sağladığı ifade ediliyor.

DeFi, toplam değeri 50 milyar doları aşan kilitli değeri ve borç verme, ödünç alma, takas ve daha fazlasını kapsayan yüzlerce projeyle kriptonun en canlı ekosistemlerinden biri. DeFi'nin baş döndürücü değişim hızı, yatırımcıların tercih yapmasını zorlaştırıyor. Yeni projeler sürekli olarak piyasaya çıkıyor ve dolandırıcılık ne yazık ki sık görülen bir durum.

DFI ve DMX, Ethereum DeFi ekosistemine kolay, otomatik ve uygun maliyetli bir şekilde geniş kapsamlı erişim sağlamak için kural tabanlı akıllı sözleşmeler kullanan bir token sistemi olduğu aktarılanlar arasında.

Amun ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre;

"Amun'un misyonu, kripto satın almayı kolay, güvenli ve verimli hale getirmektir. Kardeş şirketimiz 21Shares, kripto borsasında işlem gören ürünlerin dünyanın en büyük fon yöneticisidir. Amun CEO'su Hany Rashwan, DFI ve DMX'in piyasaya sürülmesiyle artık kripto yerlilerinin erişimini kolaylaştıran yenilikçi ve kullanımı kolay zincir üstü ürünler getiriyoruz"

DFI

DeFi İndeksi (DFI) Simgesi, mavi çipli DeFi projelerine maruz kalmanın en kolay yoludur. Piyasa değerine göre ilk sekiz DeFi projesini seçer ve bunları endekste eşit ağırlıkta dağıtır. DeFi'daki inovasyon hızı geleneksel finanstan çok daha fazla olduğu için, yeni başlayanlar genellikle yıllar yerine haftalar içinde yerleşikleri geride bırakıyor. Eşit ağırlıklı olarak DFI, piyasa ağırlıklı endekslere kıyasla bir protokolün büyüme evresini daha fazla yakalar. DFI, kazançları sabitlemek için aylık olarak yeniden dengelenir ve 2022'ye kadar ücretsiz olduğu söyleniyor.

DMX

“Aya” yaklaşan bir sonraki projeyi bulmak kriptonun en kazançlı ancak zaman alıcı görevlerinden biridir. Amun'un DeFi Momentum Endeksi (DMX), göreceli güç endeksi kullanılarak hesaplanan fiyat momentumuna göre otomatik olarak tahsis ederek bu süreci otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. En yüksek sekiz momentum faktörüne sahip DeFi protokolleri seçilir ve eşit ağırlıkta dağıtılır. Boğa piyasalarında, DMX en güçlü fiyat hareketine sahip token'ları alırken ayı piyasalarında DMX tahsisini aşağı yönlü koruma için stabil coinleri içerecek şekilde değiştirir. Holdingler portföye günlük olarak girebilir veya ayrılabilir. Portföy ağırlıkları aylık olarak yeniden dengelenir.

DFI ve DMX'in lansmanını kutlamak için Amun, erken alıcıları UNI, COMP ve CRV gibi popüler tokenler şeklinde 100.000 dolarlık bir ödül havuzuyla ödüllendirecek.

DFI ve DMX Token'larına Amun.com, Zerion ve Uniswap üzerinden erişilebilir.

Amun Hakkında

Amun ekibinin açıklamasına göreAmun Limited, kriptoya erişimi kolaylaştıran bir teknoloji şirketidir. Amun'un token'ları, kullanımı kolay ve profesyonelce oluşturulmuş akıllı sözleşmelerdir. Tüm akıllı sözleşmeler, kripto topluluğunun yararına açık kaynaklıdır. Amun ekibi, tek misyonu kripto pazarına yenilikçi ve kullanışlı araçlar getirmek olan deneyimli bir mühendis, ürün yöneticisi ve pazarlamacı karışımından oluşur. Amun'un kardeş şirketi 21Shares AG, kripto varlıklarının tam teminatlı, pasif yatırım ETP'lerinin (izleyicilerinin) İsviçre merkezli üreticisidir.

Yeni token'lar hakkında bilgi almak ve Amun yetkilileri ile tanışmak için Türkçe Telegram grubuna bakabilirsiniz: https://t.me/AmunTokensTR

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.