Regiment Finance Nedir? Yield Farming Nasıl Yapılır, PancakeSwap'ten Nasıl Alınır?

regiment finance

Coingecko'ya göre PancakeSwap'te listelenen ve arzı oldukça sınırlı olan Regiment Finance hakkında detayları Kripto Sözlük Youtube kanalımızda yayınladığımız videoda bulabilirsiniz.

Regiment Finance Türkçe Telegram:

Yield Farming Nedir?

Regiment Finance Farming'i anlatmadan önce kısaca Yield Farming'den bahsedelim. Yield Farming, likidite madenciliği olarak da anılır ve kripto para birikimleriyle ödüller kazanmanın bir yoludur. Daha basit anlatmak gerekirse, kripto paraları kilitlemek ve bunun karşılığında ödüller kazanmak anlamına gelir. Yield Farming aslında staking'e benzerlik gösterir; Yield Farming biraz daha karmaşık olabilir. Çoğu zaman, likidite sağlayıcıları (LP) olarak adlandırılan ve likidite havuzlarına fon ekleyen kullanıcılarla çalışır.

Her şeyden önce MetaMask cüzdanına sahip olmanız ve MetaMask cüzdanınızı Binance Smart Chain'e bağlamanız gerekiyor. MetaMask, BSC'ye nasıl bağlanır buradan öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlemleri yapacağınız tarihlerde değişiklikler gösterebilir, mutlaka güncel bilgileri edinerek hareket edin.

MetaMask'e BNB nasıl gönderilir?

Bu işlem çok basit, MetaMask'i Binance Smart Chain'e bağladıktan sonra, MetaMask'te BNB adresinizi yani BEP20 (BSC) kopyalayıp bu adrese BNB göndermeniz gerekiyor. Örneğin Binance'ten MetaMask'e BNB gönderirken BEP20 (BSC) ağını seçtiğinize emin olun. İlk defa transfer yapıyorsanız, yanlış yapmadığınızdan emin olmak için önce küçük miktarlarla deneyin.


Regiment Finance'ta Yield Farming nasıl yapılır?

Öncelikle burada anlatılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değil, bilgi vermek amaçlıdır. Kendi araştırmalarınız sonucu Regiment Finance'ta Yield Farming işlemini gerçekleştirmek isterseniz (ufak paralarla yapmanızı öneririz) öncelikle web sitesine buradan giriş yapın. Ardından yukarıdaki sekmelerden "Farming" butonuna tıklayın. Sayfa aşağı inecek oradan da "Go to Farming" butonuna tıklayın.

Sonrasında regiment.finance/farms adresine yönlendirileceksiniz. 

MetaMask cüzdanınız kurulu ve BSC ağına bağladıktan sonra ise hemen ardından karşınızda açılan sayfada sağ üstten "Connect" butonuna tıklayıp MetaMask'i seçmeniz gerekiyor.

Regiment Finance ile MetaMask arasındaki bağlantıyı kurduktan sonra RTF-BNB LP kısmına gelin ve "Approve Contract" yani Sözleşmeyi Onayla butonuna tıklayın.


Sonrasında karşınızda küçük bir pencere açılacak. Bu açılan pencere 
MetaMask cüzdanınıza ait. Burada onayla butonuna tıklamanız yeterli. Hesabınızda BNB bulunduğunda onayla butonu sizlerde aktif olacaktır.PancakeSwap'ten Regiment Finance Token'ı RTF Nasıl Alınır?

Kendi araştırmalarınız sonucu RTF almak isterseniz PancakeSwap'i kullanabilirsiniz. PancakeSwap üzerinden RTF almak için öncelikle PancakeSwap'e buradan girmeniz gerekiyor. Karşınıza PancakeSwap sitesinde bir ekran açılacak. "Token imported" başlıklı bir uyarı gelecek. Burada "I Understand" kutucuğunu işaretleyip "Continue" butonuna tıklayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta gerçekten PancakeSwap'ten işlem yaptığınıza mutlaka emin olun. Bazen bilgisayar korsanları, sitelerin sahtelerini yapıp kendi adreslerini oraya yerleştirebiliyorlar.


Sonra sağ üstten "Connect" butonuna tıklayın, hemen ardından az önce Yield Farming işleminde anlattığımız gibi karşınıza bir pencere çıkacak buradan MetaMask cüzdanına tıklayın, açılan küçük pencerede "Connect" butonuna tıklayarak ilerleyin. Artık PancakeSwap ile MetaMask cüzdanınız bağlı.

Şimdi karşınıza çıkan ekran PancakeSwap'in "Exchange" kısmı. Burada üst kısımda BNB işareti göreceksiniz. Oraya BNB miktarını yazmanız gerekiyor. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi biz 0.5 BNB yazdık (örnek). Sonrasında alttaki kutuda 0.5 BNB karşılığı anlık RTF fiyatına göre, 516.709 adet yazdığını görüyoruz. Bu satın alım sonrası elimize geçecek ortalama RTF miktarı. Ancak bu miktarlar anlık fiyatlara göre değişkenlik göstereceğini sakın unutmayın. 

Sonrasında alttaki butona tıklamanız yeterli. Alttaki buton, MetaMask cüzdanınızda BNB olduğu zaman aktif olacaktır.


Anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir, bilgi vermek amaçlıdır. Daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız olursa ya da destek almak isterseniz Regiment Finance'ın Türkçe Telegram grubuna buradan katılarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Regiment Finance Web:

Regiment Finance Twitter:

Regiment Finance Telegram:

Regiment Finance Türkçe Telegram:
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.