SENSO'dan Büyük Token Yakımı Geliyor!

Sensorium, Nisan 2021'nin sonuna kadar SENSO arzının %70'ini yakmayı planlıyor. Bunun da Whitepaper 2.0 yayını öncesi arzı ayarlamak için olduğunu ifade ediyor. SENSO'nun arzı 5.9 milyar token ve bu yakım sonrası 4.2 milyar token azalacak ve arz 1.7 milyara düşecek. 4.2 milyar token'lık yakım yaklaşık 3.9 milyar dolarlık bir değere denk geliyor. 

Peki SENSO Neden Token Yakıyor?

Araştırdığımız kadarıyla özel ve halka açık satışlar yapmak için normalin üzerinde token ürettiler. Şimdi de yeterli fon sonrası halka açık satışla ilgili bir durum yok ve ekip aşırı arzı ortadan kaldırmak istiyor. Bu nedenle token yakıyorlar. 

Token yakımı sonrası teknik inceleme 2.0 dokümanı yayınlanacak. SENSO ilk olarak oyun içi para birimlerine rakip olacak şekilde tasarlandı ki sonrasında Sensorium Galaxy lansmanı öncesinde SENSO için yeni işlevler kazandırabilmek amacıyla merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO), benzersiz token dediğimiz NFT üretilmesini sağlayan bir düzenlemeyi de hayata geçirmeyi planlıyor.

Öte yandan, SENSO ilk kurulduğunda Ethereum Blokchain'i en uygun ücret, kapsamlı kullanıcı erişimi gibi en iyi imkanları sunarken artık çoğu durumun değiştirdiğini; Polkadot ekosistemiyle uyumlu yeni bir Substrat teknolojik platforma taşınacağını açıklıyorlar. 

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

icrypex