ABD CFTC Eski Başkanı Giancarlo, BlockFi Yönetim Kuruluna Katıldı

BlockFi

BlockFi Bilgi: https://bit.ly/2QTXvn0yHbsv

Dijital varlıkları erken benimsemesiyle "Crypto Dad" olarak bilinen ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC)'nun eski başkanı Christopher Giancarlo, kripto para ödünç veren BlockFi'nin yönetim kuruluna katıldı.

Washington'dan ayrıldıktan sonra kripto para projelerine yönelen eski ABD emtia düzenleyicisi Chris Giancarlo, geçtiğimiz günlerde BlockFi'nin yönetim kuruluna katıldı. 61 yaşındaki Giancarlo, Chicago Board Options Exchange ve CME Group Inc. ilk Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri teklif ettiğinde CFTC'ye başkanlık ediyordu. Blockchain ürünlerine karşı Şubat 2018'de "Blockchain'e zarar verme"şeklindeki duruşu sebebiyle Twitter'da on binlerce takipçi kazanmıştı.

Giancarlo bir röportajda "Kripto para etrafındaki tüm ekosistemin nasıl bu kadar hızlı değiştiğini görmek büyüleyici" ifadelerinde bulunmuştu. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar için pazarda bireysel ve kurumsal ilginin sağlıklı bir kombinasyonu var, yine de bankalar yeni varlık sınıfını benimsemekte yavaş davrandılar, demişti.

Eski CFTC Başkanı BlockFi Yönetim Kuruluna Katıldı!

"BlockFi dünya için bir fırsat, geleneksel kredi verenler henüz ortaya çıkmadı, ancak yine de kripto para satın almak için kullanılacak dolar ve diğer itibari para birimleri için inanılmaz bir talep var" ifadelerine yer verirken "Paranın ve değerli şeylerin geleceği dijitaldir." şeklinde sözlerine ekledi.

BlockFi, Galaxy Digital ve Genesis gibi kripto para birimindeki en büyük banka dışı firmalardan bazıları, bankaların Bitcoin ve diğer dijital varlıklarla ilişkili ilişkilere veya şirketlere borç vermek için uzun süredir devam eden bir ihtiyatının ortasında yatırımcıların dolar talebini karşılamak için adım atıyor.

BlockFi, kripto para alanı için bir bankaya benzer, kripto para mevduatlarına faiz ödüyor ve bu varlıkları teminat olarak kullanarak nakit krediler veriyor. Ayrıca, Bitcoin ödüllü bir kredi kartı ve yatırımcılara dijital para biriminin gerçek satın alımlarını gerektirmeden risk alma olanağı sağlayan bir Bitcoin Trust sunduğu da ifade edilenler arasında.

2017 yılında kurulan BlockFi, kripto para birimleri ve geleneksel finansal ürünler arasında bir köprü görevi gören bir neo-bankadır. Bugün BlockFi'nin yönetim altındaki varlıklarının toplam değeri 15 milyar dolar civarındadır.

BlockFi Bilgi: https://bit.ly/2QTXvn0yHbsv

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version