Visa, Ödemelerde USDC Kullanmaya Başlıyor!

Visa, ödemelerde USDC kullanımına izin verileceğini açıkladı.
VISA Inc bugün yaptığı açıklamada, ana akım finans endüstrisi tarafından dijital para birimlerinin artan kabulünün en son işareti olan ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi.

VISA tarafından yapılan açıklamaya göre, ödeme ve kripto para platformu Crypto.com ile pilot programa başladılar ve bu yıl daha fazla ortaklığa ulaşmayı amaçladıklarını söylediler.

Crypto.com Üyelik:

Crypto.com resmi Türkiye kanalı:

USD Coin (USDC), değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin kripto para birimidir.

Visa'nın bu hareketi, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc gibi büyük finans firmalarının bazı dijital paraları benimsemesiyle, kripto para birimlerinin yatırım portföylerinin düzenli bir parçası olacağına dair öngörüleri arttırdı.

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, geçen hafta müşterilerin elektrikli araçlarını Bitcoin ile satın alabileceğini ve kripto para biriminin ticarette kullanımı için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Visa: Kripto Para Birimlerine Talep Artıyor

Visa'nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield "Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital para birimlerine erişme, bunları tutma ve kullanma talebinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz" ifadelerinde bulundu.

Yapılan diğer açıklamalara göre ise, bir müşteri bir kahve için ödeme yapmayı tercih ederse Crypto.com Visa kartı ile ödeme yapabilir. Crypto.com Visa kartına buradan üye olarak başvurabilirsiniz: https://platinum.crypto.com/r/kriptosozluk

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.