CRO Kendi Mainnet'ine Geçti, Stake Başladı!

crypto.com mainnet
Crypto.com Üyelik:

Crypto.com resmi Türkiye kanalı:

22 Mart'ta Kriptosozluktv.com'da Crypto.com coin (CRO)'in mainnet'ine saatler kaldığını duyurmuştuk. Dün CRO kendi mainnet (kendi zincirine)'ine geçiş yaptığını duyurdu.

Bu geçiş ile birlikte daha ucuz ve hızlı transfer ücretleri sunarken aynı zamanda üyelere bir node kurma veya bir delagate'e katılma şansı da tanıyor.

Bununla ilgili Crypto.com Türkiye ekibi bir makale paylaştı, makaleye buradan bakabilirsiniz. Şimdi bu iki kavramının ne olduğunu kısaca inceleyelim ve Crypto.org Wallet ile nasıl CRO’ları Delagate edeceğimize bakalım.

Basitçe açıklamak gerekir ise bir Node ağda bir mesaj alan veya mesaj ileten bir düğüm olabilir, ağın güvenliğini sağlamak için çalışır ve bu gayreti yüzünden ağ tarafından bir ödül programına tabi tutulur. Kısaca Node’lar için bir şehrin içindeki güvenliği sağlayan polisler diyebiliriz.

Delegate’i sisteminde ise siz bir Node’a ağda güvenliği sağlama konusunda yardımcı olursunuz ve bunu yaptığınız için ödül kazanırsınız.

Şimdi Crypto.org Wallet ile nasıl bir Node’a , delegate olarak katılabileceğimize bakalım.

ADIM 1: Crypto.org Wallet’ı bilgisiyarınıza kurun

https://github.com/crypto-com/chain-desktop-wallet/releases

ADIM 2: Bir şifre belirleyin

ADIM 3: Bu aşamada yeni bir cüzdan oluşturabilirsiniz veya daha önceden bir cüzdan açtıysanız onu import( o cüzdana 12 veya 24 kelimeden oluşan özel anahtar ile erişim sağlamak.) seçenekleriniz var, biz daha önce bir cüzdana sahip olmadığımız için yeni bir cüzdan açıyoruz (Create a wallet seçeneği)

ADIM 4: Bu aşamada cüzdanınıza bir isim vermeniz gerekiyor ve ardından network olarak mainnet’i seçiyoruz

Adım 5: Karşınıza çıkan ekranda cüzdanınıza erişmek için kullanacağınız 24 adet kelime verilir bunları bir yere not almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu kelimeleri kaybederseniz bir daha cüzdanınıza erişemezsiniz!

Adım 6: Cüzdanınıza istediğiniz miktarda CRO gönderin.

Adım 7: Staking menüsüne giriş yapın , ardından Delegate Funds kısmına girin burada, NODE sahibinin size vereceği adresi ve delegate edeceğiniz CRO miktarını girin. Son olarak ‘’Review’’ tuşuna tıklayın

ADIM 8: Bu aşamada işleme onay vermeniz istenecektir. Confirm tuşuna basıp onay verin.

Stake adresi:
crocncl17xjefmgzd9k2k065289nktklj706zhk4nr7495

Tebrikler başarı ile bir node’a delegate olarak katıldınızTelegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.