Kurumsal Bitcoin Alımı Yapan Ali Mizani'den Büyük Bitcoin Tahmini!

Ali Mizani Oskui FiCAS
Kurumsal olarak Bitcoin alan Ali Mizani Twitter:

Instagram:

Lider kripto para birimi BTC'nin fiyatı yazının yazıldığı sırada 55.200 dolara yükselmesiyle Bitcoin değeri yılbaşından bugüne %90 civarındaki yükselişi devam ediyor. Bitcoin geçtiğimiz Cumartesi psikolojik 60.000 dolar sınırını aştı ve ardından 61.800 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini tekrardan yazdı.

Yaşanan son Bitcoin rallisi 2017 boğa koşusundan büyük bir fark olarak kurumsalların dikkatini çekti. Dünyanın birçok ülkesinden Microstrategy, Tesla gibi kurumsallar BTC'ye yatırımlar yapmaya ve bunu duyurmaya başladılar.

Kurumsallar Bitcoin'e yatırım yapmaya devam ediyor!

Yaşanan son boğa koşusuyla beraber Microstrategy, Tesla, Galaxy Digital ve daha birçok kurumsal şirket BTC'ye yatırım yaptı ve ellerine tutmaya devam ediyorlar. Bitcoin Treasuries verilerine göre yazının yazıldığı sırada, kurumsallar ellerinde toplamda 1,365,787 BTC bulunduruyorlar ve bu da piyasada dolaşan Bitcoin'lerin %6.5'ine denk geliyor.


Daha Önceki Tahminlerinde Başarılı Olan Ali Mizani'den Yeni Bitcoin Hedefi!

Kurumsal olarak Bitcoin alan FiCAS CEO'su Ali Mizani, Bitcoin psikolojik sınır olan 60.000 doları geçse de uzun vadede trendin yükseleceğini düşünüyor. Daha önceki tahminlerinde Mizani, aşağıdaki tahmin tablosuna göre 2017'de Bitcoin fiyatında 4.000 dolara kadar büyük bir büyüme öngördü. O tarihlerde Mizani'nin tahmini gerçekleşti 13 Ağustos 2017'de BTC 4023 dolara ulaştı. Mizani'nin sonraki hedefi ise 18 bin dolardı. Bu tahmini de hedefe ulaşarak gerçekleşti.

FiCAS CEO'su Ali Mizani, yukarıdaki tabloya göre geçmiş fiyat tahminlerinde 2020'in sonuna kadar BTC'nin 18.000 dolardan dolara ulaşacağını öngörüyordu.

Ali Mizani'den Büyük Bitcoin Hedefi: 300.000 Dolar

Uzun vadede trendin yükseleceğini düşünen Ali Mizani, sıradaki tahmini ise şu anki fiyatların yükselişin devam edeceği yönünde. Yatırım tavsiyesi vermeden Mizani, BTC fiyatının Aralık 2021'den Mart 2022'ye kadar 200 bin dolardan 300 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

"Altının Dijitalleşmeye İhtiyacı Vardı"

13 Mart'ta Kripto Sözlük Youtube kanalımızın konuğu olan kurumsal Bitcoin alımı yapan Ali Mizani, Bitcoin'in geleceğini anlamak için biraz geçmişine bakmamız gerekiyor, BTC dijital altın olarak mı evrimleşiyor buna bakmak gerekiyor ifadelerinde bulundu ve kitap yazdığı süreçte altının dijitalleşmeye ihtiyacı olduğunu fark ettiğini aktardı.

İsviçre'de Birçok Kurumsal Bitcoin Alımı Geliyor

Ali Mizani, şu an sıradaki büyük Bitcoin alımının kimsenin tahmin edemeyeceğini, ancak İsviçre'de şu an birçok kurumsalın Bitcoin satın alımına geldiğini aktardı. Ayrıca kurumsalların sadece Bitcoin'e değil, altcoin'lere de ilgilerinin arttığını ifade etti.

Kurumsal Bitcoin alımı yapan FiCAS CEO'su Ali Mizani'nin Kripto Sözlük'e konuk olduğu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
Kurumsal olarak Bitcoin alan Ali Mizani Twitter:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.