Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Avalanche (AVAX) İle Çalışmayı mı Planlıyor?

avalanche

Blockchain ve kripto paralar üzerine Twitter'ın tanınmış isimlerinden biri olan Cemil Şinasi Türün önemli bir iddiada bulundu. Cemil Şinasi Türün'ün Twitter'da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB)'nın Avalanche platformunu değerlendirdiğini ifade etti.

TCMB Avalanche ile mi çalışacak?

Cemil Şinasi Türün, bugün öğlen saatlerinde Twitter'da paylaştığı bir tweet'te, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın kripto para çalışması yaptığını ve TCMB başkanı Naci Ağbal ve yönetiminin şu sıralar Avalanche platformunu değerlendirdiğini söyledi, ayrıca Avalanche CEO'su Emin Gün Sirer'i de etiketleyerek TCMB tarafından olası bir kullanıma başlanması Avalanche platformunu da pozitif yönde etkileyeceğini aktardı.

Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche (AVAX) 1 saniyenin altında işlemleri doğrulayabilen ilk akıllı sözleşme platformu ve tüm Ethereum geliştirme araçlarını desteklediği ifade edilmektedir. Kısaca Avalanche, 1 saniyeden daha kısa bir sürede işlemleri doğrular ve Visa seviyesinde hızlara ulaştığı söylenmektedir. Her ne kadar Emin Gün Sürer, Stephen Buttolph, Amani Moin ve Kevin Sekniqi projenin mimarları olsa da Avalanche merkeziyetsiz kabul edilmektedir, yani bir kişi ya da grubun kontrolünde değildir.


Ayrıca yapılan açıklamalara göre, AVAX'ın maksimum arzı 720 milyon AVAX ile sınırlıdır ve bu AVAX’ların sadece yarısı yani 360 milyonu ana ağda bulunabilir. Dolaşımda olan AVAX sayısı ise 24.500.00 adettir. AVAX, Avalanche ağında temel para birimi olarak güvenlik, ticari işlemler ve diğer servislerde kullanılır.

Avalanche akıllı sözleşmelerin kendi üzerinde kurulabilmesi imkanını da sunmaktadır. Avalanche, Ethereum Sanal Makinesi için tam destek sunar ve bu nedenle, Ethereum araçları doğrudan çalışabilir. Avalanche, geliştiricilere kendi özel ihtiyaçlarına uygun uygulamaları başlatma yetkisi verir.

Avalanche, yalnızca uygulama düzeyinde programlanabilirliği değil, aynı zamanda ağ düzeyinde programlanabilirliği de destekler. Bu, geliştiricilerin yalnızca merkezi olmayan uygulamalarının yürütülmesini kontrol etmelerinin yanında, aynı zamanda özel verileri güvenli bir şekilde yönetmelerine de olanak tanıdığı ifade edilmektedir.

AVAX Coin Nasıl Satın Alınır?

AVAX coin'i satın alabilmeniz için Türk kripto para borsalarından Icrypex'i kullanabilirsiniz. Icrypex, düşük komisyonlu ve 7/24 ilgili çağrı merkezi ve yatırımcılarını bilinçli birer yatırımcı haline getirmeyi amaçlayan eğitimleri sayesinde kullanıcılarının her daim yanında olmayı hedeflemektedir.

Icrypex'ten banka transferi ile AVAX, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar, MenaPay, BAT ve BiLira gibi kripto paraların alım satımı ve transferini gerçekleştirebildiğiniz gibi Icrypex'ten Papara ve kredi kartı aracılığı ile de kripto paralar satın alabilirsiniz.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski