Crypto.com'da Neler Oluyor? XRP Delist, %50 İndirimli ZIL Satışı, Yeni Listelemeler!

Crypto.com Exchange
Crypto.com Üyelik:

Crypto.com resmi Türkiye kanalı:
https://bit.ly/2XMDksM


Crypto.com'da neler oldu? Tüm gelişmeler bu yazımızda. Crypto.com Aralık 2020 raporu sizlerle.

Aralık, kripto para topluluğu için inanılmaz bir aydı çünkü BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam etti. Malta Financial'dan bir Finansal Kurum Lisansı ve 3. Sınıf Sanal Finansal Varlıklar Lisansı için prensipte onay alan ilk kripto para birimi platformlarından biri olduktan kısa bir süre sonra Avustralya Finansal Hizmet Lisansı (AFSL) almak da dahil olmak üzere bu ay önemli kilometre taşlarına ulaştık. Hizmetler Kurumu. Ayrıca, halihazırda alınan 2800'den fazla onaylayıcı uygulaması ile Crypto.com Mainnet çalıştırma sistemi olan Crossfire'ı da başlattık ve Crypto.com Visa Kartlarını beklenenden daha önce Kanada'da göndermeye başladık!

Aralık aynı zamanda Crypto.com Exchange, App ve DeFi Cüzdanımız genelinde yeni özelliklerin ve yükseltmelerin olduğu bir ay oldu. Uygulama kullanıcıları için Kimlik Avı Önleme Kodlarını etkinleştirdik, Exchange VIP Programını duyurduk, Supercharger'da ZIL'i listeledik, DeFi Earn ile DeFi Cüzdan'ı entegre ettik ve sizi piyasa trendleri hakkında bilgilendirmek için Substack'e 2 haftalık haber bülteni sunduk. Bu güncellemeler ve daha fazlası hakkında ayrıntılar için okumaya devam edin!

Önemli Noktalar:

Crossfire Tanıtımı, Crypto.com Mainnet Dry-Run

Crypto.com Mainnet Crossfire'ı, halka açıklanmadan önce pratik, gerçek bir ortamda ağı stres testini yapmayı amaçlayan Crossfire'ı başlattık. Crossfire, önemli bir kilometre taşını işaret ediyor ve ana ağ lansmanımızdan önceki son adımdır. Nasıl çalıştığına buradan bakabilirsiniz.

Crypto.com Visa Card Şimdi Kanada'da Dağıtılıyor!

Crypto.com Visa Kartları, Singapur (Ekim '18), Amerika Birleşik Devletleri (Temmuz '19) ve Avrupa'da (Temmuz '19) lansmanlarının ardından, türünün en yaygın kullanılan kartı statüsünü daha da sağlamlaştırarak Kanada'daki müşterilere gönderilmeye başladı. Nisan '20).

Uygulamada Başlatılan Kimlik Avı Önleme Kodu

Kullanıcıların kendilerini kimlik avı girişimlerinden korumalarına yardımcı olmak için Crypto.com Uygulamasında Kimlik Avı Önleme Kodu özelliğini başlattık. Kullanıcılar, Crypto.com'dan gelen tüm meşru e-postalarda görüntülenecek kişiselleştirilmiş ve tanınabilir bir kod oluşturabilirler. Zaten bir Kimlik Avı Önleme Kodu ayarlayan Exchange kullanıcıları, Uygulama e-postaları için aynı kodu kullanabilir. Daha fazla ayrıntı burada.

Exchange VIP Programı

VIP müşterilerini özel ticaret teşvikleri ve avantajlarla ödüllendiren Crypto.com Exchange VIP Programının lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Program, uygun kullanıcılar için 5 Ocak 2021'de başlayacak. Nasıl VIP olunacağını buradan öğrenin.

API İşlevselliği Artık Marj Ticareti için Kullanılabilir

Geliştiriciler artık varlıkları takas edebilir, ödünç alabilir, geri ödeyebilir ve aktarabilir. Ayrıca Margin Trading API ile programlı olarak marj ticareti geçmişini alabilir. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Supercharger: Zilliqa (ZIL)

Zilliqa (ZIL), en popüler DeFi projeleri için tek tıklamayla likidite madenciliği platformu olan Supercharger'da yayında. ZIL madenciliği için %10'luk tahmini bir APY ile Supercharger havuzuna CRO yatırın. Burayadan katılabilirsiniz.

Crypto.com Şimdi Substack'te

Crypto.com artık Substack'te! Pazar güncellemelerini ve kapsamlı bulguları her Pazartesi gelen kutunuza almak ister misiniz? Abone emin olun Crypto.com Araştırma Bülteni ve bizim Defi Araştırma Bülteni'i takip edebilirsiniz.

Crypto.com Avustralya Finansal Hizmet Lisansı

The Card Group Pty Ltd'nin satın alımını tamamladık ve 2021'de Avustralya'da Crypto.com Visa Kartlarının verilmesinin yolunu açan bir Avustralya Finansal Hizmet Lisansı (AFSL) elde ettik! Buradan daha fazlasını öğrenin.

Crypto.com Uygulama Güncellemeleri:

Uygulamada Yeni Listelemeler

Biz listelenen Filecoin (FIL), The Graph (GRT), ve NEAR Protocol (NEAR) 80 + kripto para ve stabilcoin büyüyen listesine ek olarak Crypto.com App'te!

Otomatik Satın Almaya Yeni Token'lar Eklendi

Otomatik satın alma şimdi yeni token'ları destekliyor. Polkadot (DOT) ve Stellar (XLM) BTC, CRO'ya, ETH LINK, BAND, VET, ADA, XRP, AAVE, YFI, UNI, USDT, USDM, Illegal, DAI, PAX'a ek olarak, ve USDC. Kullanıcılar token alımlarını otomatikleştirebilir, pozisyonlarını oluşturabilir ve zaman içinde dolarlarını kripto paraya dönüştürebilir - 50 USD'den başlayarak. Daha fazla ayrıntı burada.

Yeni Para Yatırma ve Çekme Token'ları

Kusama (KSM) ve Zilliqa (ZIL) para yatırma ve çekme işlemleri artık Uygulamada desteklenmektedir.

Uygulama ve Değişim için Desteklenen Yeni Dil

Crypto.com Uygulaması ve Crypto.com Değişimi artık Romence olarak mevcut ve desteklenen toplam dilleri 14'e getiriyor! Ayrıca Crypto.com Türkçe dil desteği de eklemişti!

XRP, ABD'de Uygulamadan Kaldırılacak

19 Ocak 2021 TSİ 10.00'dan itibaren geçerli olmak üzere, XRP listeden çıkarılacak ve ABD'deki Crypto.com Uygulamasından alım satım işlemi askıya alınacak XRP'nin kaldırılmasının Crypto.com ürünleri genelinde nasıl işleneceğini buradan görün.

DeFi Güncellemeleri:

DeFi Earn Crypto.com DeFi Cüzdanında yayında

DeFi Earn artık Crypto.com DeFi Cüzdanında yayında. Kullanıcılar, yeni merkezi olmayan finans teklifimizi kullanarak portföylerini büyütebilir ve kendi kriptolarının kontrolünü kaybetmeden pasif gelir elde edebilir. Daha fazla ayrıntı burada.

DeFi Swap'ta Yeni Token'lar

Huobi BTC (HBTC) ve renBTC (RENBTC) artık DeFi Swap'ta mevcut. Likidite Sağlayıcıları, Takas Ücreti Paylaşımının tadını çıkarabilir ve CRO'yu stake ederken getirilerini 20 kata kadar artırabilir.

OKLink ve DeFi Pulse ile Entegre DeFi Swap

Kullanıcılar artık OKLink ve DeFi Pulse üzerinde DeFi Swap ile CRO'ları değiştirebilir ve gruplayabilir!

Crypto.com DeFi Cüzdanında Desteklenen Cosmos Network (ATOM)

Crypto.com DeFi Wallet artık 79 diğer token'a ek olarak Cosmos Network'ü (ATOM) destekliyor .

DeFi Swap'ta Likidite Sağlayıcısı olarak YFI için Bonus Getirinin tadını çıkarın

Kullanıcılar, 10 Ocak 2021 tarihine kadar DeFi Swap ile YFI için likidite sağlayarak bonus getiri elde edebilirler. Bu dönemde Likidite Sağlayıcılar arasında haftalık olarak 0.25 YFI dağıtılacak toplam 0.5 YFI (100.000 USD'den fazla) paylaşılacaktır. Daha fazla ayrıntı burada.

Crypto.com Exchange Güncellemeleri:

Borsada Yeni Listelemeler

Crypto.com Exchange'de (LRC) Loopring Eğrisi DAO (CRV), Zilliqa (ZIL) ve Grafiği (GRT) ! Şimdi USDT ve CRO çiftleriyle işlem yapabilisiniz.

Borsada Yeni Ticaret Çiftleri

YFI / BTC ve GRT / USDT işlem çiftleri artık Borsada mevcut.

Crypto.com Chain Güncellemeleri:

Crypto.com Zinciri Test Ağı ve Yaklaşan Mainnet için Doğrulayıcı Node Altyapısı Sağlamak Üzere Bison İzleri Kaydedildi

Crossfire'ın, Crypto.com Chain ana ağı çalıştırma duyurusunun ardından, Crypto.com Zincirinde Doğrulayıcı node altyapısı desteği sağlamak için Bison Trails'i görevlendirdik. Bununla ilgili daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz.

Crypto.com Chain Geliştirme Güncellemesi # 12

Ekosistem araçlarımızın tamamı artık Croeseid Testnet'e yükseltildi. Croeseid için yeni kaşif artık ağda 85'ten fazla Doğrulayıcı Düğüm ile yayında ve Mainnet kuru çalıştırma yarışmasını başlatmaya hazırlanıyoruz. Buradan okuyabilirsiniz.

Crypto.com Pay Güncellemeleri:

Crypto.com Pay Checkout Eklentisi PrestaShop Satıcıları İçin Artık Mevcut

Dünya çapında 300.000 online mağazaya güç veren bir e-ticaret pazarı olan PrestaShop'ta Crypto.com Pay Checkout eklentisini başlattık. Kripto para birimi ödemelerini nasıl kabul edeceğinizi buradan kurulum kılavuzumuzla öğrenin.

Crypto.com Kart Güncellemeleri:

Crypto.com Visa Card Staking Gereksinimleri Güncellemesi

Kart Staking Gereksinimlerimizi 18 Ocak 2020'de güncelliyoruz Yeni oranlara buradan bakabilirsiniz.

Crypto.com Kredi Güncellemeleri:

Desteklenen Yeni Teminatlar

Kullanıcılar artık teminat olarak ADA, ALGO, ATOM, VET, LINK ve WBTC kullanarak %50 LTV oranıyla anında kredi alabilirler. Kredi kontrolü veya geri ödeme süresi yoktur. Daha fazla ayrıntı burada.

Topluluk Güncellemeleri:

CEO'muz Kris Marszalek ile AMA

17 Aralık'ta CEO'muz Kris Marszalek ile topluluğun sorularını yanıtladığı canlı bir AMA düzenledik. Kaçırdın mı? AMA'yı buradan izleyebilirsiniz.

Boston Consulting Group ile AMA

DeFi pazarını tartışmak için 1 Aralık'ta Boston Consulting Group Uzman Müdürü Igor Mikhalev ve COO'muz Eric Anziani ile canlı bir AMA düzenledik. Kaçırdın mı? AMA'yı buradan izleyebilirsiniz.

Ren ile AMA

İzleyicilerin projeyle ilgili sorularını tartışmak ve yanıtlamak için 15 Aralık'ta Ren COO'su Michael Burgess ile canlı bir AMA düzenledik. Kaçırdın mı? AMA'yı buradan izleyebilirsiniz.

"Merkezi Olmayan Finansın Yükselişi: Kesinti mi, Fırsat mı?" CFA Enstitüsü'nde Webinar

COO'muz Eric Anziani, 'Merkeziyetsiz Finansın Yükselişi: Kesinti mi, Fırsat mı?' DeFi'deki en yeni eğilimleri, zorlukları ve fırsatları tartışmak için 8 Aralık'ta CFA Enstitüsü'nde web semineri.

Paris Blockchain Haftası Sanal Zirvesi'nde Açılış Konuşması

COO'muz Eric Anziani, 10 Aralık'ta Paris Blockchain Haftası Sanal Zirvesi'nde 'CeFi vs DeFi' açılış açılış konuşmasına katıldı. Sunumdaki slaytlara buradan bakabilirsiniz.

Paris Blockchain Haftası Sanal Zirvesinde 'Kitle Kabulünde Yol Göstermek'

Avrupa Genel Müdürümüz Mariana Gospodinova, kripto para alanındaki perakende ürünleri tartışmak için 9 Aralık'ta Paris Blockchain Haftası Sanal Zirvesi'nde 'Kitle Kabulünde Öncü Yol' sohbetine katıldı.

Crypto.com Singapur Fintech Festivali 2020'de

7-11 Aralık tarihleri ​​arasında Singapur Fintech Festivali 2020'de Blockchain bölgesinde dijital bir sergiye ev sahipliği yaptık.

Cosmos Zincirler Arası Görüşmeler II Sanal Zirvesi'nde 'Tendermint KMS için Güvenli Enclave İmzalama Arka Ucu'

Crypto.com Chain'in Baş Mühendisi ve Araştırmacımız Tomas Tauber, 12 Aralık'ta Cosmos Zincirler Arası Sohbetler II Sanal Zirvesi'ndeki 'Tendermint KMS için Güvenli Yerleşim İmzalama Arka Ucu' konuşmasına katıldı.

Hong Kong Business Magazine 'Yılın Siber Güvenlik Yöneticisi'

CISO'muz Jason Lau, Hong Kong Business Magazine tarafından Siber Güvenlik kategorisinde 'Yılın Yöneticisi' seçildiBuradan Jason hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Gary Or, CTO ve Crypto.com'un Kurucu Ortağı, Particle B'yi Piyasaya Sürüyor

CTO'muz ve kurucu ortağımız Gary Or, Crypto.com Zinciri üzerine inşa edilen DeFi projelerinin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum ağlarını kuluçkaya yatıracak bir hızlandırıcı olan Particle B'yi başlattı. Gary, Particle B'ye tam zamanlı odaklanmak için CTO rolünden istifa etti. Daha fazla ayrıntı burada.

Golem (GNT)'den ERC-20'ye Geçiş

8 Aralık'ta Golem'den (GNT) ERC-20 Geçişine destek verdik.

Cardano (ADA) Protokol Yükseltmesi

16 Aralık'ta Cardano (ADA) protokol yükseltmesini (kod adı: Allegra) destekledik.

Aralık Ayı Olayları:

Crypto.com Noeli

Tatil sezonunu kullanıcılarımıza takdirlerimizi göstermek için 14 gün hediye vererek kutladık. Eşantiyonlar ve şanslı çekilişler; App, Exchange, Pay ve Topluluk genelinde yapıldı. Daha fazla ayrıntı burada.

5 BTC Ödül Havuzlu Marjin Ticaret Yarışı

Crypto.com Exchange'de Margin Trading'in başarılı bir şekilde başlatılmasının ardından, toplam 5 BTC'lik ödül havuzuyla ilk Marj Ticaret Yarışını gerçekleştirdik. Daha fazla ayrıntı burada.

Zilliqa (ZIL) The Syndicate (indirimli satış)'te Listelendi

ZIL The Syndicate'de %50 indirimli olarak listelendi ve etkinlik başarılı oldu: 37,8 kat fazla abone, 7,7 milyon ZIL tahsis edildi, 76,8 milyon CRO% 137,94 APY ile 1.937 kullanıcı tarafından katkıda bulundu.

Supercharger'da Listelenen Bitcoin (BTC)

BTC, kullanıcıların çiftçilik yapması için Supercharger'da listelendi. Etkinliğin ayrıntılarını burada görüntüleyin.

Crypto.com Chain Testi Twitter'da

Bu ay Twitter'da bir Crypto.com Chain Sınavına ev sahipliği yaptık. Her hafta 100 USD değerinde CRO kazanma şansı için resmi Twitter hesabımızı takip edin.

DeFi Swap'ta TrueFi (TRU) Bonus Getiri

TRU Likidite Sağlayıcıları, 25 Kasım ve 8 Aralık tarihleri ​​arasında DeFi Swap'tan bonus getiri aldı ve bu süre boyunca toplam 100.000 TRU dağıtıldı. Daha fazla ayrıntı burada.
 Crypto.com Üyelik:

Crypto.com resmi Türkiye kanalı:
https://bit.ly/2XMDksM

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski