SEC Bu Kripto Paralara Dava Açılabilir mi?

SEC Bu Kripto Paralara Dava Açılabilir mi?
Geçtiğimiz günlerde SEC'in Ripple'a dava açması sonrası gözler diğer kripto paralara yöneldi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ın 1,3 milyar dolarlık kayıtsız bir menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia ederek 23 Aralık'ta Ripple'a dava açtığını resmi kanallar yoluyla duyurmuştu.

Ardından Coinbase, Crypto.com, Bitstamp gibi borsalardan askıya alma, delist gibi haberler arka arkaya geldi.

Dün gece ise Ripple tarafı yüksek sesli ve sert bir şekilde SEC ve borsaları resmen topa tuttu. Ripple'ın açıklamasının ardından XRP'de ufak bir yükseliş hareketi yaşandı.

SEC Diğer Kripto Paralara da Dava Açabilir mi?

Dün Kripto Sözlük Youtube kanalımızda gerçekleştirdiğimiz canlı yayında, SEC'in Ripple'dan sonra; XLM, NEM, TRX ve daha başka coin'lerin neden düştüğünü, düşmesinin nedeni olarak SEC tarafından kaynaklı olabileceği ihtimalini değerlendirdik. Ayrıca yayının devamına konu hakkında detaylı yorumlarda da bulunduk. SEC'in diğer kripto paralara dava açabilme ihtimalini değerlendirdiğimiz yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski