Crypto.com'da Önemli Geliştirici Güncellemesi: Croeseid Testnet

crypto exchange

Crypto.com Exchange:

Cryto.com Türkçe Telegram:
https://bit.ly/2XMDksM

Crypto.com'un duyurduğu en yeni geliştirici güncellemesinde, Croeseid adlı en son test ağını paylaştı. Bu sürümde, Cosmos SDK'ya dayalı yeni bir kod tabanı mevcut ve en son test ağımızı ortaya çıkarmak için ekosistem projelerini güncellediklerini duyurdular.

Crypto.com Croeseid Chain Testnet

"Croeseid" adı, antik dünyada madeni paranın hızla yayılmasını sağlayan dünyanın ilk altın ve gümüş bimetal parasından türemiştir. Bu, Crypto.com'un misyonuyla örtüşüyor: Crypto.com Chain desteğiyle dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmak.

Proje açık kaynaklıdır ve kaynak kodunu burada bulabilirsiniz .

Consensus ve Network

Croeseid testnet'i, konsensüs motoru ve ağı olarak Tendermint'i kullanmaya devam ediyor. Tendermint, proof-of-stake sistemleri oluşturmak için en olgun Byzantine-fault tolerant (BFT) fikir birliği motorlarından biridir. Aynı zamanda network ve P2P bağlantılarını yönetmek için güvenilir bir motordur.

Hesap modeli

Croeseid testnet'inde, hesap modeli basitleştirilmiştir ve kullanıcıların hem transferler hem de stake etme işlemleri için yalnızca bir hesap adresini yönetmesi gerekir.

Bloklar ve İşlemler

Cosmos SDK, iyi geliştirilmiş bir blok ve işlem formatı standardına sahiptir. En son Croeseid testnet'i, transfer ve doğrulayıcı katılımının mevcut özelliklerinin yanı sıra, pay ve yönetişim modüllerinin delegasyonunu etkinleştirildi. Bu özellikler zinciri zenginleştirdi ve özerkliği artırdı.

Daha Kolay Node Kurulumu


En son Crypto.com Chain Croeseid Testnet ile node kurulum prosedürü hiç bu kadar kolay olmamıştı. Artık gerekli tüm hizmetleri başlatmak için yalnızca tek bir yürütülebilir dosya çalıştırmanız gerekiyor. Public Testnet'e bağlanan bir node kurmak sadece basit 5 adımdan oluşuyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.


Ekosistem ve Gelişim

Cosmos SDK kullanma kararı, geliştiricilere ve iş ortaklarına uygun entegrasyonlar sağladı. Artık birden çok platformda (örneğin Linux, MacOS, Windows) çalışan tek bir ikili dosyaya ihtiya. var.

Croeseid testnet Ekim ayından beri çalışıyor ve Crypto.com yeni ve özellikleri deneyimlemek için sizleri testnet'e katılmaya davet ediyor; aynı zamanda zincirin büyümesine ve geliştirmelerine yardımcı olacaksınız. Kaynak kodunu burada ve kurulum kılavuzunu burada bulabilirsiniz.

Crypto.com Exchange:

Cryto.com Türkçe Telegram:
https://bit.ly/2XMDksM
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski