ONS Altına Dayalı Stabil Coin DGLD Ethereum Ağına Geçiyor


CoinShares, Blockchain.com, MKS (İsviçre) SA'yı da içeren DGLD'nin arkasındaki konsorsiyum üyeleri, DGLD ile bire bir sabitlenmiş ilk ERC-20 token'ı olan Wrapped-DGLD'nin (wDGLD) lansmanını duyurdu. wDGLD, Blockchain.com'un kripto borsasında trade’e açıldı ve çok yakında Blockchain.com web ve mobil cüzdanlarına da entegre edilecek. 

İsviçre’deki  kasalarında 27 milyon $ 'dan fazla yatırım sınıfı altın tahsis edilmiş bir ağa sabitlenmiş bir token olan wDGLD, Blockchain.com'un kripto para borsasında işlem görmeye hazır. Türkiye’den Blockchain borsası üzerinden 100 Dolar ve üzeri wDGLD yatırımı yapacak ilk 50 yatırımcı ise $25 değerinde bonus wDGLD token’a sahip olacak.


Lansman, Covid-19 krizi, uluslararası belirsizlik ve tüketici alışkanlıklarındaki büyük değişiklikler nedeniyle hem altın hem de kripto varlıklarının fiyatının önemli ölçüde arttığı özellikle yoğun bir yılın sonunda geliyor. Tüketiciler, servetlerini korumanın, değişken yerel para birimlerine karşı sigortalanmanın yanı sıra hükümet harcamaları nedeniyle öngörülebilir enflasyondan korunmanın yollarını arıyorlar.


wDGLD Token’ı, önümüzdeki hafta Blockchain.com'da bulunan 58 milyon cüzdan kullanıcısı  için kullanıma sunuldu. wDGLD, önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap'ta da mevcut olacak. Türkiye’nin TL’ye endeksli stabil coin’i BiLira’da Uniswap üzerinden wDGLD tahtası açarak Türk yatırımcıların TL ile ons altın yatırımı yapmalarının da önünü açmış olacak.


CoinShares Yönetim Kurulu Başkanı Danny Masters, bugünkü haberlerle ilgili olarak, “wDGLD likidite, erişilebilirlik ve esnekliği birleştiriyor. Zincirler arası çözümümüz, DGLD ağının değerini ve bütünlüğünü korurken altın ürünlerine yatırım yapılmasına izin veriyor. " şeklinde konuştu.


Blockchain.com Baş Strateji Sorumlusu ve Pazar Başkanı Charles McGarraugh, "wDGLD, DGLD'nin temel özelliklerine dayanıyor, erişimi geliştiriyor ve esnekliği arttırıyor, böylece dünya çapında daha fazla insan bu yenilikçi dijital altın ürününe sahip oluyor" diyor. "Altının faydalarını ve kripto avantajlarını tek bir üründe bir araya getirme fırsatı olduğuna uzun zamandır inandık."

MKS (İsviçre) SA CEO'su Marwan Shakarchi, "İsviçre’nin önde gelen altın depolama ve üretim tesisi olarak, DGLD’yi desteklemek ve temel ürün etrafındaki çeşitli gelişmeleri teşvik etmek için fiziksel altyapıyı sağlamaktan gurur duyuyoruz" diyor.


Bugünden itibaren wDGLD, Blockchain.com'un kripto para borsası olan Blockchain Exchange'de satın alınabilir ve takas edilebilir. wDGLD ayrıca, halihazırda 58 milyondan fazla cüzdan kullanıcısına sahip olan ve kripto ticareti yapmak ve satın almak için en güvenilir yer olan Blockchain.com'un çevrimiçi ve mobil cüzdanına da entegre edilecek. Dolar ve Euro, kredi kartlarıyla para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyecek ve 190 ülkeden erişilebilecek.


DGLD HAKKINDA

DGLD, Avrupa'nın En Büyük Dijital Varlık Yöneticisi CoinShares, dünyaca ünlü bir değerli metal grubu olan MKS (İsviçre) SA ve kripto para birimi ürünleri için en güvenilir platform olan Blockchain.com tarafından oluşturulan bir dijital varlıktır (token). İhraç sırasında, her DGLD token, token sahiplerinin takas edebileceği veya fiziksel olarak kullanabileceği İsviçre kasalarında depolanan fiziksel altının onsunun  1 / 10'unu temsil eder. Daha fazla bilgi için www.dgld.ch/tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.


MKS (İsviçre) SA HAKKINDA

Cenevre'de bulunan MKS (İsviçre) SA, MKS PAMP GROUP'un bir parçasıdır ve dünyanın en güvenilir altın satıcılarından biri olarak ün kazanmıştır. İsviçre, Castel San Pietro'da bulunan rafineri ve tonoz operatörü PAMP SA da grubun bir parçasıdır.


MKS PAMP GROUP, arıtma, üretim ve ticaret alanlarını kapsayan değerli metal işinin tüm yönlerinde uzmanlaşmıştır. 1980'lerin başında kurulan grup, dürüstlük, doğruluk ve güvenin sağlam temellerine dayanan en yüksek kalite standartlarıyla gurur duymaktadır. Grubun ilk günlerinde kurulan ilişkiler, MKS PAMP GROUP'un dünya çapında genişlediğini gördü - 12 ülkede 15 ofiste, dünyanın en büyük külçe pazarlarını kapsayan 700 çalışanıyla. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.MKS.ch


COINSHARES HAKKINDA

CoinShares, küresel bir müşteri tabanı adına 1 milyar doların üzerinde varlığı yöneten Avrupa'nın en büyük dijital varlık yatırım şirketidir. Misyonumuz, yatırımcılara bu yeni varlık sınıfına erişirken güven ve şeffaflık sağlayan yeni finansal ürün ve hizmetlere öncülük ederek dijital varlık ekosistemine erişimi genişletmektir.

CoinShares hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://coinshares.com/


BLOCKCHAIN ​​HAKKINDA

Blockchain.com, kripto ile işlem yapmak için dünyanın en güvenilir platformudur. Milyonlarca üyesi ile Dünya’nın en büyük kripto para cüzdan ürününü geliştiren Blockchain.com’da kripto para alıp satabilir, kripto paralarınıza faiz kazanabilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski