Bu Token'ın Fiyatı 7.000 TL'yi Aştı! Stark Chain Nedir? Nasıl Üretilir? | Stark Token

stark chain nedir


Stark Token Ne Kadar?

Yazının yazıldığı sırada piyasa.net'te 7.200 TL olan Stark Token (STARK), 15 Ağustos'ta 11 TL olan token, çok kısa sürede ciddi bir yükseliş ile dikkatleri üzerine toparlamayı başardı. 1 Eylül'de 3.000 TL'yi aşan Stark Token, an itibariyle 7.200 TL civarında işlem görmeye devam ediyor.

Kendi araştırmalarınız sonucu satın almak için tıklayın: piyasa.net/trading/starktry
Stark Chain, Ethereum ağında şimdiye kadar piyasada olan tüm coin projelerinden hem algoritma hem de özellikleri bakımından çok farklı bir yapıya sahip bir ERC-20 token'ı olduğunu ifade ediyorlar. Stark Chain ekibinin yaptığı açıklamaya göre proje önemli iki özelliğe sahip:

Birincisi günlük hayatta kullanılan bir PC veya sunucu ile online kalarak (Proof Of Active) hiçbir yazılımsal bilgi ve beceriye gerek kalmadan madencilik yapabilmek. İkincisi ise kripto para sektöründeki coin'lerin ticari entegrasyonu zorluklarını ortadan kaldıran "MEMO" özelliğidir.

Merkeziyetsiz Akıllı Kontrat


Stark Chain'in Blockchain ağında hiçbir değişikliğin yapılamayacağı, hiçbir müdahalenin gerçekleştirilemeyeceği, tamamen merkeziyetsiz akıllı bir kontrata sahip olduğu ifade ediliyor.

Sınırsız Sayıda Alfanumerik Memo Gönderme Özelliği


Ekibin bir diğer açıklamasında ise alfanümerik MEMO özelliği sayesinde, Blockchain ağında transferlerde isteğe bağlı şifreli ya da şifresiz bir şekilde sınırsız sayıda karakter göndermeyi sağlıyor.

"Sıra dışı Dağıtım Algoritması"


Stark Chain kripto para sektöründeki tüm coin ve token'ların çoktan aza doğru giden algoritmalarının aksine Reverse Halving (Ters Yarılanma) dağıtım algoritması sistemiyle yani azdan< çoğa sonra çoktan > aza doğru giden yapısıyla kripto para sektöründe dünya'da ilk tersten yarılanma sistemiyle ortaya çıkmış sıra dışı bir token olduğu iddia ediliyor.

Proof Of Active Konsensus Algoritması ile Üretim


Stark Chain token'ın Proof Of Active Konsensüs Algoritması sayesinde madencilik sistemini birkaç dakikada kolay bir şekilde kurduktan sonra Ethereum ağında aktiflik kanıtı sağlayarak adaletli bir şekilde madencilik yapıldığını söylüyorlar.


stark chain

Stark Chain'in web sitesinde yer alan bilgilere göre:
Madencilik yapmak için minimum stake adedi 10 STARK'tır. Maximum stake sınırı bulunmuyor ve istenilen adette stake edilebilir. Stark Chain bir ERC-20 token'dır. Madencilik yapılırken Ethereum ağına fee ücreti ödenir. Bu işlemlerden ötürü madencilik için cüzdanda yeterli miktarda Ethereum bulundurmak gereklidir.

Stark Madenciliğine başlamak için borsadan bir miktar STARK token alıp madencilik yapılacak cüzdana aktarılmalı. Minimum 10 STARK olmak üzere miner programı ile madencilik yapılmaya başlanabilir.

STARK CHAIN madenciliğinde STARK token'lar 90 günlüğüne kontrata kilitlenir. 90 günün sonunda dileyen herkes stake ettiği STARK tokenlerini kontrattan geri alabilir. STARK madenciliğinde stake süresi (3 AY) 90 gündür. 90 günün sonunda madenciliğe devam etmek isteyen madenciler stake ettiği STARK CHAIN token'ı kontrattan geri çekip tekrar 90 günlüğüne stake etmesi gerekir.


Stark Chain Madencilik Sistemi

STARK, Ethereum ağında farklı bir algoritma ve teknik özellikler barındıran bir ERC-20 token'dır. Tamamen merkeziyetsiz bir uygulama (DApp) olarak tasarlandığı ifade ediliyor.

Bireysel Madencilik

Stark Chain ekibinin yaptığı açıklamaya göre: Stark Token stake edip madencilik yapmak isteyen kullanıcıların, internete bağlı kişisel bilgisayarlarından yaptıkları bir madencilik türüdür. Yeterli miktarda stake edilmiş Stark Token ve internete bağlı bir bilgisayarla dileyen herkes Bireysel Madencilik yapabilir.

Hiçbir yazılımsal ve tekniksel bilgiye gerek kalmadan isteyen herkesin günlük hayatta kullanılan sıradan bir bilgisayara birkaç dakikada kurulabilen miner programı ile aktiflik kanıtı sağlayarak kolay bir şekilde madencilik yapılabileceğini ifade eden ekip, yüksek özellikte bir bilgisayara gerek kalmadan sıradan bir bilgisayarla madencilik yapılabildiğini ifade ediyor.


Madencilik yazılımları: https://starkchain.org/madencilik

Havuz Madenciliği

Stark Chain, herkesin madencilik yapabilmesine imkan sağlamak adına çeşitli madencilik imkanları sağladığını söylüyorlar. Bunlardan ikincisi havuz madenciliği. Bilgisayarı olmayan, sunucu kiralama yapmak istemeyen, madenlerin açılış ve takip işlemleriyle uğraşmak istemeyen insanlar dilerlerse havuz desteği veren firmalarda madenlerini kurarak çok rahat bir şekilde madencilik yapılabildiğini iddia ediyorlar. Stark Chain, havuz madenciliği hem bilgisayarı olmayan hem de küçük bir miktarla madencilik yapmak isteyen herkese madencilik yapma imkanı sağladığını söylüyor.

Havuz madenciliği: cryptoproworld.com

Mobil Madencilik

Stark Chain, madencilik çeşitlerinden üçüncüsü Mobil Madencilik. Mobil Madenciliğin yazılımının çok yakında hazır olacağını ifade ediyorlar. Mobil madenciliği açıklayan ekip şu ifadelerde bulunuyor:


Dileyen herkes günlük hayatta kullandığı Mobil cihazlar ile Stark Chain madenciliği yapabil. Madencilik yaparken mobil cihazların bataryaları asla kasılmaz ve cihazı yormaz sadece aktiflik kanıtı sağlayacak şekilde ( Proof Of Active) internete bağlı olma şartı yerine getirilmesi madencilik yapmak için yeterli olacaktır. Stark Chain ile artık madenclik yapmak çok kolay. Dileyen herkes mobil cihazında artık madencilik yapabilecek.

Stark Chain Web: http://bit.ly/starkchainbilgi
Stark Chain Telegram: https://t.me/starkchain_information
Stark Chain Twitter: https://twitter.com/Stark_Chain


Daha fazla bilgi için Medium sayfalarına bakın.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski