SIX Swiss Borsası Dünyanın İlk “Aktif” Bitcoin ETF'sini Listeledi

SIX Swiss Borsası


İsviçre kripto para yatırım yönetimi butiği FiCAS, dünyanın ilk aktif olarak yönetilen bitcoin borsa ticareti ürününü (ETF) piyasaya sürdü. Duyuru bugün erken saatlerde geldi.

Aktif Olarak Yönetilen İlk Kripto ETF


“Bitcoin Capital Active ETP (BTCA)” olarak adlandırılan SIX İsviçre Borsası'nda listelenecek. Tüm sahipleri, yüzde 2'lik endüstri standardı yönetim ile ücretlendirilecektir.

BTCA, Bitcoin Capital AG tarafından verilir. Buna karşılık, 2013'ten beri BTC ve diğer bir kripto para sepeti olan Bitcoin trader'ı Ali Mizani Oskui tarafından yönetilen bir yatırım şirketi olan FiCAS tarafından yönetilecek.

BTCA ETF, ilk 15'e karşı Bitcoin ticareti yapacak altcoin'ler. Bununla birlikte, risk ve oynaklık dönemlerinde firma, gerekli görüldüğünde ABD doları veya diğerleri gibi fiatlara geçecektir. Bu, kaybedilen bir altcoin pozisyonundan çıkmayı ancak sonunda Bitcoin'de değer kaybetmeyi önlemektir.

FiCAS Yönetim Kurulu Başkanı Mattia Rattaggi:


Tarihsel olarak düşük faiz oranları ve küresel hisse senedi piyasası oynaklığının mevcut piyasa ortamında, yatırımcılar arasında alternatif varlık sınıflarına yönelmek için gerçek bir istek görüyoruz.

Bitcoin ETF Pazarı Isınıyor

Rattaggii, bu tür isteğe bağlı yönetilen Etf'lerin, kripto para piyasasının ortaya çıkması ve geleneksel finans sektörüne girmesi göz önüne alındığında “çok daha uygun” bir araç olduğunu ekledi.

BTCA, son birkaç ay içinde bir dizi kuruluş bu tür ürünleri sunduğundan, birçok kripto para Etf'nin en sonuncusu haline geldi.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski