Kripto Para Kartı Sahipleri Endişeliydi, Wirecard'tan Sevindiren Haber Geldi! 🔥

İngiltere'nin mali gözlemcisi, Alman ödeme şirketi Wirecard üzerindeki kısıtlamaları kaldırdı ve ödeme faaliyetlerine devam etmesini sağladı.

Önce gelen kripto para şirketlerinden olan Crypto.com Kripto Para kartları için WireCard ile anlaşmalıydı. Wirecard hakkında arkası kesilmeyen olaylardan sonra Crypto.com, Avrupa ve İngiltere'deki kripto para kartı konusundaki tüm faaliyetleri durdurmak zorunda kalmıştı. Yaşanan bu gelişme ise yüreklere bir nebze su serpti.

Crypto.com kripto para kartı ile ilgili detayları buradan öğrenebilirsiniz.
50 dolar hediyeli crypto.com kripto para kartı için üyelik: https://platinum.crypto.com/r/kriptosozluk

Wirecard İngiltere'den Güzel Haber!

İngiltere'nin mali gözlemcisi, dünyada önde gelen ödeme şirketlerinden olan Wirecard üzerindeki kısıtlamaların kalktığını açıkladı ve ödeme faaliyetlerine devam edeceği ifade edildi.

Finansal Davranış Otoritesi (FCA) geçen hafta çöktükten sonra şirketin İngiltere tarafına kısıtlamalar getirmişti. Bunun sonucunda binlerce kişi paralarına erişemedi veya uygulamalar üzerinden hiçbir şekilde ödeme yapamadı.

FCA, "Başlıca amacımız tüketicilerin çıkarlarını ve paralarını korumak oldu." dedi.

Müşterilerin kısıtlamanın kaldırılmasından sonra çok kısa bir süre içinde kartlarını her zamanki gibi kullanabilecekleri ifade edildi.

FCA'nın geçici genel müdürü Christopher Woolard, BBC'nin Bugün programında FCA'nın Wirecard'ın Newcastle merkezli Wirecard'ın Birleşik Krallık'taki 70'e yakın ödeme firması için devredici etkileri olan İngiliz yan kuruluşuna "çok katı koşullar uyguladığını" söyledi.

Christopher Woolard şu ifadelerde bulundu:

Bunu yaptığımızda, örneğin kendilerine ödenen sosyal yardım ödemeleri almak için bu hizmetlere güvenen gerçekten savunmasız bazı insanlar olduğunun bilincindeyiz.
Bay Woolard, FCA'nın son birkaç gününü İngiltere'deki insanlara ait paranın artık sıkı koşullarla İngiltere banka hesaplarında korunduğundan emin olmak için harcadığını söyledi.

Ve Woolard sözlerine şunları ekledi:
Bunun anlamı, ya doğrudan Wirecard'dan ya da onlara dayanan bu 70 tek firmadan bir kartınız varsa eğer bu kartların bugün çalışmaya başlaması gerekiyor.
Salı sabahı Wirecard, bazı müşterilerin işlem yaparken sorunlar yaşayacağını ifade eden bir açıklama yaptı, ancak şirket gecikmenin 24 saatten fazla sürmeyeceğini öngördü.

Birçok İngiliz teknoloji şirketi, FCA kısıtlamaları nedeniyle hizmetleri askıya almak zorunda kaldı ve binlerce hesabı engelledi.

Çevrim içi firma Pockit'in ödeme kartları, Wirecard'a ait bir ödeme hizmeti kullandıkları için kilitlendi.


Crypto.com kripto para kartları da aynı şekilde Wirecard'a ait bir ödeme hizmeti kullandıkları için İngiltere ve Avrupa'da işlemlerini durdurma kararı almıştı. Yaşanan bu gelişmeler ışığında Crypto.com kripto para kartı sahipleri için bir sorun görünmüyor denebilir.

Crypto.com kripto para kartı ile ilgili tüm detaylar videomuzda!

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski