Işıklar Coin Teknik Analizinde Neler Oluyor? (Altcoin)

Işıklar Coin Teknik Analiz
Türk şirketinden kripto para: Işıklar coin başlığıyla Işıklar coin'in incelemesini sizlerle herhangi bir yatırım tavsiyesi vermeden paylaşmıştık. Bu yazıda da yine herhangi bir yatırım tavsiyesi vermeden 13 Nisan 2020'den beri Cointiger'dan al sat yapılabilen Işıklar coin'in bugün, yarın ve orta vadede teknik analizini yapacağız.

Öncelikle bu canlı yayınımızda dediğimiz üzere bu akşam gerçekleşecek Bitcoin halving'den kaynaklı olarak Bitcoin'de olası yükseliş beklentisi nedeniyle tüm altcoin'lerin muhtemel bir satış baskısı yaşadığını belirtmeliyiz.

Coinmarketcap'e göre hayatına başladığı ilk günden bugüne kadar %80'lik bir kazanç sağladığı görünen ve şu aralar 0.45 cent'ten alınıp satılan Işıklar coin'in teknik analizinde ise; aşağıda ok ile işaretli alanda görebileceğiniz üzere bollinger bandının daraldığını ve hemen arkasından kısmen sert bir hareketinin geldiğini görüyoruz.

Işıklar Coin Teknik Analiz
Tabii henüz yeni bir coin olduğu için Tradingview üzerinde geçmiş hareketlerine bakarak daha geniş çaplı bir analiz yapabilmek için biraz daha zamana ihtiyaç var ama yine de Fibonacci retracement'a bugüne kadar kısmen uygun ilerlediğini söyleyebiliriz. Kısa zamanda sert yükseliş grafiği sergileyen Işıklar coin'in daha çok yeni olması nedeniyle potansiyelini ve nereye kadar yükselebileceğini görebilmek için biraz zamana ihtiyaç var ama muhtemel düzeltmesi yani geri çekilmesi durumunda ilk destek seviyesi 0.3946 bölgesi ve sonrasında da 0.350 bölgesi olabilir.
Işıklar Coin Teknik Analiz
Öte yandan Işıklar coin'in bir de yükselen takoz hattı içerisine girdiğiniz görüyoruz. Bu hattın bitişi genelde düşüş olsa da yeni bir coin olması nedeniyle potansiyelini görmek ve nereye kadar girebileceğini, değerini görebilmek için zamana ihtiyaç var. Dolayısıyla bu kanalda bir süre daha yükselişe devam edebilir. 0.4756 bölgesinin üstüne çıkıp oralarda tutunabilmesi de takozun ters yönde bozularak iptal olması ve düşüş ihtimalinin sonlanabileceği anlamına gelebilir.
Işıklar Coin Teknik Analiz
RSI'da da bildiğiniz üzere 70 aşırı alımdır ve 70'in üzerinde çoğu zaman özellikle yeni yatırımcılar FOMO'ya yani fırsatı kaçırıyorum korkusuna kapılarak o coin'in daha da yükseleceğini düşünerek hızlıca satın alma yoluna giderek yatırım yapmayı tercih edebilirler. Fakat FOMO'ya kapılmamak gerekir. 30'un altı da aşırı satımdır. Burada da FUD yani eyvah bitti gibi hikayesi çalışabilir ve yatırımcılar daha da düşeceği endişesine kapılarak ellerindekini zararına çıkarma yoluna gidebilir. Her ikisi de yatırımcı açısından doğru davranışlar değildir. Işıklar coin'e baktığımız zaman geçmişte 70'in üzerine çıkmış olsa da şu an 65 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Burada alın veya almayın demeden, herhangi bir yatırım tavsiyesi vermeden şunu önerebiliriz. Alım veya satım yönünde işlem yapacak yatırımcılar takoza ve görsellerde paylaşılan Fibonacci düzeltme değerlerine dikkat ederek ve Işıklar coin'in karakteristiğini öğrenmeye çalışarak işlem yapabilir.

Işıklar Coin Teknik Analiz
Işıklar Coin Web: https://bit.ly/2W3zQk5
Işıklar Coin White Papper: https://bit.ly/3b6nWKy
Platform hakkında detaylar: https://bit.ly/2L0xYm8
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski