Türkçe Dil Desteğiyle Kripto Para Ticaret Botu: TradeSanta 🔥

Ticaret Botu Nedir?

Öncelikle ticaret botunun ne olduğunu anlatmakla başlamakta yarar var. Ticaret botları (Trade Bot) kripto para piyasasında yaşanan saniyelik değişimleri kurduğunuz strateji çerçevesinde 7/24 yakalamayı amaçlayan ve ani değişimler esnasında alım-satım gibi işlemler yapılarak kullanıcıya para kazandırmayı hedefleyen ancak yanlış kullanımında para kaybına da neden olabilecek yazılımlardır. Bu nedenle doğru kullanılması önemlidir. Link: TradeSanta

Bir Kripto Para Ticaret Botu Olan TradeSanta Nedir?

TradeSanta, yukarıdaki açıklamadaki gibi kendisinin kripto para ticaret stratejinizi otomatikleştirmek ve siz başında değilken bile alım satım işlemlerinizde kullanabileceğiniz bulut tabanlı, her gün 24 saat Türkçe bir şekilde işlem yapabilmeyi sağlayan kripto para ticaret botu olduğunu ifade ediyor.
TradeSanta Bizlere Ne Sunuyor?

TradeSanta ekibinin açıklamasına göre platform kullanıcılarına sunduğu seçenekler ve rehberler sayesinde, üyelerinin kripto para ticaretini dakikalar içinde organize edebildiğini vadediyor. Ayrıca, otomatize işlemler ve kullanıcı dostu bir arayüz, 7/24 destek veren Telegram topluluğu, en önemli kripto para borsalarına erişim ve özelleştirilebilir Telegram bildirimleri gibi imkanları Türkçe dil desteğiyle sunduklarını açıklıyorlar.
TradeSanta Hangi Borsaları Destekliyor?

TradeSanta şu an için 6 büyük borsayı destekliyor. Bunlar: Binance, Bittrex, HitBTC, Bitfinex, Huobi ve Upbit. Bu 6 borsa, birçok kripto para ticaret çiftlerine ev sahipliği yapan borsalardır. Ekip, ilerleyen dönemlerde borsa seçeneklerini arttıracaklarını ifade ediyorlar.

TradeSanta'ya Nasıl Üye Olunur?

TradeSanta'ya üye olmanız için öncelikle buraya tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra kullanıcı adı, mail ve şifre gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz, en sonunda ise mail adresinize gelen aktivasyon mailine tıklamanız gerekiyor.
TradeSanta'nın Çalışma Mantığı Nedir?

TradeSanta'ya giriş yaptıktan sonra, bizi kullanıcı dostu ve Türkçe bir arayüz karşılıyor. Ticaret botunun kurulup kripto para ticaretine hazır hâle geldiğinde, belirlenen filtrelere göre ya anında ya da teknik göstergelerden gelen bir sinyalden sonra botun bir işlem açtığını iddia ediyorlar. İlk emirde kripto para botunun, kullanıcının ayarlarda belirttiği temel para birimi tutarı kadar alım yaptığını, ilk emir uygulanıp işlem açıldığında, otomatik ticaret botunun "kâr al" emri ve birkaç ek emir oluşturduğunu ve kâr al emri, kullanıcının belirlediği yüzde kadar kâr elde ettiğini ifade ediyorlar. Kripto paranın fiyatı seçilen stratejiye ters yönde her hareket ederse eğer ek bir emir uygulandığı ve otomatikman yeni bir ek emir oluşturduğunu, bu durum her yaşandığında ise kâr al seviyesinin de düştüğünü, ayrıca ek emirler ile değişen fiyattan faydalanmaya ve alım satım stratejisini mevcut piyasa koşullarına göre uyarlamaya yaradığını iddia ediyorlar.
TradeSanta'nın Kullanımı Ücretli midir?

TradeSanta'dan öğrendiğimize göre buradan üye olduktan sonra yeni kullanıcıların hepsinin temel paketi (Basic) 5 gün ücretsiz kullanabilecekler. Araştırmalarınız sonucu üye olduktan sonra isterseniz 2 bota kadar olan ücretsiz paketini düzenli olarak kullanabilirsiniz ya da ücretli paketlerden birini seçebilirsiniz.

Ücretli Paketler Neler?

Minimum (Ücretsiz) Paket
- 2 bota kadar ücretsiz.
- Sınırsız sayıda parite imkanı
- Tüm stratejiler
- Telegram bildirimleri

Temel Paket (Basic) = Ayda 15 Dolar
- 49 bota kadar imkan
- Sınırsız sayıda parite imkanı
- Tüm stratejiler
- Telegram bildirimleri

HitBTC Promosyonu = Ayda 20 Dolar
- HitBTC'de ücretsiz ticaret hakkı
- 49 bota kadar imkan
- Sınırsız sayıda parite imkanı
- Tüm stratejiler
- Telegram bildirimleri

Maksimum Paket = Ayda 100 Dolar
- HitBTC'de ücretsiz ticaret hakkı
- Sınırsız bot imkanı
- Sınırsız sayıda parite imkanı
- Tüm stratejiler
- Telegram bildirimleri
Paket Satın Almak İçin Bakiye Nasıl Yüklenir?

Araştırmalarınız sonucu ve kaybetseniz de üzülmeyeceğiniz bir rakam ile paket almaya karar verdiyseniz eğer hesabınıza giriş yapıyoruz, sonra soldaki panelden ayarlara tıklayıp oradan da TradeSanta hesap bakiyesi kısmından ekleme butonuna tıklıyoruz. Ardından eklemek istediğimiz bakiyenin miktarını yazıyor ve ödeme türünü seçiyoruz. Ödeme türleri BTC, ETH ve USDT şeklindedir. Sonrasında ise seçtiğimiz ödeme yöntemine göre verilen adrese yazdığımız miktar kadar ücret göndermemiz gerekiyor.
TradeSanta ile Borsa Arasında Bağlantı Nasıl Kurulur? - API KEY

En başta kullandığımız borsadan api anahtarı (key) almamız gerekiyor. TradeSanta hesabınıza giriş yaptıktan, araştırmalarınız sonucu ücretsiz ya da ücretli paketlerden birini tercih ettikten soldaki panelden erişim noktaları ve ardından tüm erişimler butonuna tıklamanız gerekiyor. Karşımıza çıkan sayfadan erişim ekle butonuna tıklayıp botumuz için api key ekleyeceğimiz sayfaya geleceğiz. Kullandığımız borsayı seçip aşağıda borsadan api key almamıza yarayan linkle karşılaşacağız. Bizler sizler için HITBTC borsasından nasıl api key alındığını anlatacağız. Benzer işlemleri sizler de HITBTC ya da platformun desteklediği diğer borsalarda da kullanabilirsiniz.
TradeSanta'nın verdiği linkten borsamızın api key alacağımız paneline geldikten sonra api key için "New API Key" butonuna tıklamamız gerekiyor. Ardından karşımıza (sol altta) api key gelecek. Kopyalayıp TradeSanta'ya api keyimizi giriyoruz! HITBTC'de olmadı ama diğer borsalarda cep telefonunuza gelen kodu girmenizi isteyebilir ve api key'e ulaşmanız için size bir mail gönderilebilir.

Uyarı: Api keyinizi, TradeSanta dışında üçüncü şahıslarla asla paylaşmamalısınız. Bu key, Ticaret botu TradeSanta ile borsanız arasında bağlantı kurmanıza ve işlem yapabilmenizi sağlayacaktır.

TradeSanta'da Bot Nasıl Kurulur?

Api keyimizi aldıktan sonra, panelin sol tarafında "Bot Oluştur" ve hemen ardından "Başlat" butonuna tıklıyoruz.
Sonrasına karşımıza borsaya bağlanacağımız bir sayfa gelecek. Sağ taraftan borsamızı seçiyoruz ve az önce yukarıdaki borsadan api key al işleminde bize verdiği 2 ayrı kodu ilgili yerlere giriyoruz, artık TradeSanta ile borsamız arasında bağlantı kurulmuş durumda.

TradeSanta ekibi, botların artık sizin adınıza seçtiğiniz kısa veya uzun vadeli ticaret stratejisine dayanarak işlem yapacağını iddia ediyor.
Telegram Botu Nasıl Etkinleştirilir?

Telegram bildirimlerini almamız için öncelikle TradeSanta Telegram botumuzu kurmamız gerekiyor. Panelimize girdikten sonra sağ taraftan Telegram botu aracı butonuna tıklıyoruz ve sonrasında bot etkinleştir butonuna tıklamamız gerekiyor. Bot etkinleştir butonuna tıklamadan önce Telegram'ı açmayı unutmayın. Bot etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra ise karşımıza Telegram gelecek. Start butonuna tıklıyoruz ve botumuz artık aktif.
TradeSanta Kullanırken Borsadaki Para Ne Kadar Güvende?

TradeSanta ekibinin iddiasına göre platform seçilen herhangi bir borsada yalnızca ticaret haklarınıza erişebilir. Hiç kimsenin sizin izniniz olmadan paralarınızı çekemeyeceği ve paralarınızı tuttuğunuz borsada kaldığı için, borsanın güvenliği ile güvence altında olduğunu ifade ediyorlar. Yine de işin içinde API dediğimiz web servisler olduğu için borsadaki hesabınızdan API ile izin verirken hangi hakları verdiğinizi mutlaka kontrol edin. 
TradeSanta'nın Ek Araçları Nelerdir?

TradeSanta, müşterilerine çok yönlülük sağlamak için platformuna bazı ekstra araçlar eklediğini ifade ediyor.

Teknik Göstergeler - Teknik göstergeler TradeSanta botlarının alım satımlara mümkün olan en iyi şekilde girmelerine yardımcı olur. Hiçbir sistem mükemmel olmasa da, bu analitik araçlar işlemlerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Gün Filtresi - TradeSanta bot, bir kripto para çifti satın almak veya satmak için iyi bir zaman olup olmadığına karar vermek için önceki işlem gününden gelen şamdan grafik bilgilerini kullanabilir. Örneğin, mum grafiği dünün uzun bir pozisyon için olumlu olduğunu belirlerse, TradeSanta bot otomatik olarak bir ticaret açacaktır. Şamdan grafiği bugün bir ticaret için doğru olmadığını söylüyorsa eğer, bot bir işlem yapmaz.

Hacim Filtresi - Hacim, iyi ticaret koşullarının bulunmasına yardımcı olabilir. TradeSanta'nın botu, bir önceki günün işlem hacmine göre ölçülen doğru hacim koşulları mevcutsa piyasaya girecek şekilde ayarlanabilir. Hem BTC hem de ETH çiftleri için önerilen hacim miktarı 100 birimdir, bu da işlemlerden çıkmak için yeterli likidite ve stop-loss satışını tetikleyebilecek büyük dalgalanmalara karşı koruma sağlamak için yeterlidir.

Bollinger Bantları - Bollinger bantları, herhangi bir pazar veya güvenlik için bir işlem aralığı yaratan endüstri standardı bir teknik analiz aracıdır. TradeSanta, Bollinger bantlarını bir ticaret açmak, kararı son 1.5 saatlik ticarete dayandırmak ve analizi yapmak için 5 dakikalık bir aralık kullanmak için tetikleyici olarak kullanabilir.
"Sonuç Olarak"

Bu botlar harika görünse de, bir uyarı gerekiyor. Ticaret botu ve otomatik ticarete başlamadan önce yatırım konusunda giriş ve çıkışlarını anladığınızdan emin olun. Detaylı araştırmalar sonucu yatırım yapmaya ve kaybetseniz de üzülmeyeceğiniz bir rakamla girmeye dikkat edin. Ayrıca botun nasıl ve ne yaptığını anladıktan sonra, ticaret botlarının tam potansiyelini kullanabileceğinizi unutmayın ve bu tür yazılımlar sihirli birer yazılım değillerdir. Dolayısıyla para kazanma şansınız olduğu gibi para kaybetme ihtimalinizin olduğunu bilin. Çünkü aslında belli stratejiler belirleyerek sizin elle yaptığınız işlemleri otomatize ederler. Manuel şekilde al sat yaparken nasıl kar veya zarar edebilirsek bu tür yazılımlarda da kar veya zarar edebiliriz.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski