Bünyesinde Binlerce Kripto Para Barındıran Yobit Nedir?


Bitcoin ve diğer altcoinlere yatırım yapmak kripto para dünyasının olmazsa olmazları gibidir. Kuşkusuz, spekülasyonlardan kaynaklı yatırım riskleri de bazen oldukça yüksek olabiliyor, ancak bunun karşılığında da araştırarak bilinçli bir yatırımın karşılığı da yüksek bir kazanç olabiliyor. Bitcoin ve devasa bir altcoin çeşitliliği bulunan Yobit'e beraber bakalım.

YoBit'e Genel Bakış

YoBit, kripto para dünyasında yeni değil. Dünya çapında birçok ülkeye hizmet vermektedir. Portal 2015 yılında resmi olarak BitcoinTalk.org formunda tanıtıldı. Bu portalın arkasında çalışan ekip Rusya'da bulunuyor ve herhangi bir kripto para borsası tarafından yapılması gereken tüm işleri yapıyor, yine de risklerin olduğunu unutmamak gerekiyor. Yobit'in işlem panosunu aşağıdan görebilirsiniz:

Yobit'in web sitesine baktığımızda bizi temiz ve hassas bir arayüz karşılıyor. Sitenin kullanımı basit olmasının yanında, Yobit binlerce kripto parayı da bünyesinde barındırmaktadır.

Web sitesinin ana sayfasında "Trade", "Market", "InvestBox", "CoinsInfo" gibi sekmeler bulunmaktadır. Site uluslararası bir platformdur ve bu nedenle üç dil ile karşımıza çıkıyor, bunlar: İngilizce, Rusça ve Çince'dir.

Trade

Bu sayfa, kripto para ekosisteminde büyük bir yer edinmiş Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi kripto paraları barındırıyor. Trade kısmında yatırımcılara yatırım yapmaya değer olabilicek kripto paraların olduğu bir liste sunar ve ayrıca anlık bilgiler veren bazı grafiklere sahiptir. Ayrıca, bu Yobit'te ticaret geçmişi, sipariş alımları ve satış siparişleri ile ilgili ayrıntılar verilmektedir.


Market

Bu sayfada şu anda 8.470 adet aktif kripto para çifti bulunmaktadır. (Bu rakam, web sitesini incelerken gördüklerimiz ve pazarın koşullarına göre değişebilir.) Burada, her altcoin Bitcoin ile eşleştirilir; bunun dışında her çiftin 24 saatlik hacmi, fiyatı ve son 24 saatteki bir kripto para birimi için en yüksek ve en düşük nokta hakkında ayrıntılar da mevcut. Bu kısımda yatırım yaparken dikkatli olmakta yarar var.

InvestBox

Bu sayfa, tüm kripto para üreticilerinin InvestBox'a ücretsiz şekilde kripto paralarını listelemelerine imkan sunar. Bu, geliştiricilerin paralarını kolayca tanıtmasına izin veren bir araçtır. Ancak, InvestBox hiçbir şekilde bir HYIP veya Piramit değildir.

Platform, kullanıcıların kripto varlıklarına bahis yaparak büyük kazançlar sağlayan bir özellik olduğunu iddia ediyor. Bu sebeple iyice araştırarak ve sistemi öğrenerek işlem yapmakta yarar var.


Platform tarafından belirtiliyor ki listedeki coin'lerden kazanç için günde 5 defa (miktar önemli değil. 0,00000001 BTC ya da diğer coinler de olabilir) oynamanızı şart koşmaktadır.
CoinsInfo

Bu bölüm gerçek bir kripto para meraklısı için bir cennettir. CoinsInfo'da herhangi bir kripto para hakkında çeşitli ayrıntılar bulabilirsiniz; bu ayrıntılar, para biriminin PoW / PoS, algoritmaları, para arzı ve senedi, sembolü hakkında bilgiler içerir. Bu detaylar sıradan yatırımcılarla ilgili olmayabilir, ancak madenciliğe giren ve belirli bir kripto para birimini daha iyi anlamak isteyen tüm yatırımcılar için çok önemlidir.

Yobit'e Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle buradan Yobit'e giriş yapmamız gerekiyor. Ardından sağ üstten "Registration" butonuna tıklamamız gerekli. Sonrasında kullanıcı adı, mail adresimiz, şifre girmemiz gerekiyor ve son olarak "Register" butonuna tıklamanız gerek. Son olarak mail adresinize bir aktivasyon maili gelecek. Oradaki bağlantıya tıklamalısınız. Bu kadar! 😊

Rekabetçi Ücretler - YoBit'te işlem ücretleri ticaret yaptığınız varlığa göre değişir, ancak şirket %0.20'nin üzerine komisyon almayacağını belirtmektedir. Bu, diğer borsalara benzerlik göstermektedir.

Fiat para birimleri kabul edilir - Fiat para birimleri YoBit'te kabul edilir, ancak Rusya dışında popüler olmayan ödeme yöntemleri ile ödeme seçenekleri ve ücretlerinin listesi:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski