Ferrum Network (FRM Token) Nedir?

Ferrum Network

Ferrum Network

Proje adını Ferrum (FE) yani Demir elementinden alıyor. Periyodik cetvelden bir elementin, bir Blockchain projesine isim olarak verilmesi pek alışıldık bir şey değil. Ferrum ismi Demir'den geldiği için akla ilk başta madenciliği çağrıştıran bir proje oluyor. Fakat projenin adı, yani Ferrum Network, demirin kendine has özelliklerinden yola çıkılarak verilmiş.

Ferrum Network (FRM) Nedir?

Ferrum Network, merkezi olmayan bir takas ve işlem ağıdır. Ferrum Ağı, birikimsel olarak ilerleyen, mevcutlara sahip çıkıp ve yeni teknolojileri kullanarak kullanıcıların merkezi veya merkezi olmayan teknolojilerle desteklenip desteklenmediklerine bağlı olarak diğer dijital varlıklar için bir değişim aracı olarak kullanılabilecekleri platformdur.
Ferrum Ağı; kendisini finansal uygulamalar için yüksek hızda birlikte çalışabilirlik ağı olarak tanımlıyor. DAG tabanlı ağın üzerine kurulmuş bu sistem, tecrübeli ve gelişmiş finansal ürünleri olan bir DeFI (Decentralized Finance, Merkeziyetsiz Finans) projesidir.

Ferrum Network tam olarak birleştirici, bütünleştirici bir ekosisteme sahip olduğunu ifade ediyor.


Ferrum Network'ün Genel Özellikleri

Yüksek hız - düşük maliyetle - P2P (eşler arası) işlemlerini, yaklaşık 1 cent civarında bir tutara mal ederken, milisaniye gibi az bir süre içerisinde alım satım işlemlerini onaylayabileceğini aktarıyor.
Çapraz zincir ile birlikte çalışabilirlik - Neredeyse piyasadaki tüm blok zincirlerine bağlanabilmek için tasarlanmış yeni nesil bir protokol.
Tüketiciler ve Ağ yararı - Ekosistemde gerçek kullanıcılar, gerçek ürünler, kanıtlanmış iş uygulamaları yer alacağı ifade ediliyor.
Entegre finansal ürünler dizisi - Ağdaki gelişmiş finansal uygulamalar aracılığıyla herhangi bir varlığı takas, satın alma, aktarma ve satma işlemleri yapılabileceğinin altı çiziliyor.

Ayrıca Ferrum'un ortaklığıyla hayata geçirilen Kudi Borsası, Nijerya'ya yönelik olsa da Gemini borsası ile de bir ortaklığı var ve borsanın Nijerya'nın itibari para birimi olan Naira desteği de var. Ferrum ayırca borsa içerisinde kullanıcıların sıfır işlem ücretleriyle kripto para transferleri yapabileceğini ve otomatize bir şekilde hızlı ve güvenli grup ödemeleri yapabileceğini ifade ediyor.

Yapım Aşamasındaki Diğer Projeler Neler?

Ferrum, henüz hazır olmasa da Unifyre cüzdan ve Infinity merkezi olmayan borsası ve Sub-Zero cüzdan ürünlerini de vurguluyor ve şu bilgileri ekliyor:

Unifyre Cüzdan: 2020'nin ilk çeyreğinde hayata geçecek ve staking özelliği de olacak. Binance ile yapılan anlaşma çerçevesinde Binance'in merkezi olmayan borsası ile Unifyre Cüzdan kullanılabilecek.

Infinity Merkezi Olmayan Borsası: Adı üstünde merkezi olmayan ve gelecekte ihtiyacımız olabilecek bir borsa. Detaylar için: https://infinitydex.io/

Sub-Zero Cüzdanı: Temel olarak mobil cihazlar için geliştirilen soğuk cüzdan. https://subzerowallet.io

FRM Token Nasıl Satın Alınır?

FRM satın alabilmek için,
BitMax, IDEX ya da Binance üyeliğinizin olması gerekiyor. BitMax üzerinden BTC ya da USDT, IDEx üzerinden Ethereum, Binance üzerinden ise BNB aracılığıyla FRM satın alabilirsiniz.

FRM Token'a Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Dijital ve fiat para birimleri dahil olmak üzere herhangi bir dijital varlığın değişimini ve işlemlerini mümkün kılmak için kararlılığı olan merkezi olmayan proxy token'lardır.
Ferrum ağını kullandığı için çok daha hızlı ve çok düşük işlem ücretine sahip olup; alışveriş yapmak, takas işlemlerinde kullanılması önemli özelliklerinden biri olduğunu ifade ediyorlar. Ağdan paranızı çıkarmak istediğinizde ise FRM'lerinizi tekrar Bitcoin'e dönüştürmeniz gerektiğini de söylüyorlar.
Mainnet denilen ana ağa geçişten sonra işlem ücretleri olarak alınan tüm FRM token'lar fiyatı desteklemek amacıyla da yakılarak dolaşımdan kaldırılacağı ifade ediliyor.
Çalışma prensibini daha iyi anlatabilmek adına; ekip; kendinizi bir lunaparkta düşünün, bu lunaparka girerken girişte bir miktar para ödeyerek jeton alıyorsunuz. Bu jetonlarla içeride çeşitli haklardan, imkanlardan faydalanabiliyorsunuz diye projeyi açıklıyor.

Staking

Elbette çok teknik detayı var ama bir ağın işlemlerini desteklemek için kripto paraları cüzdanda tutma işlemine staking diyebiliriz. Katılımcılar, coin'lerini tuttukları süre boyunca ödüllendirilebilirler. S
taking'de genel olarak kullanıcılar, ne kadar uzun süre içeride kalırsa o kadar çok kazanması beklenebilir.

Ferrum Staking'in staking pool'larının kısa bir süre içerisinde aktif hale geleceği belirtiliyor.


 Ferrum Network'ün Yol Haritası


 Ferrum Network'ün Partner ve Destekçileri Ferrum Network Ekibi


8 kişilik çekirdek bir kadroya sahip olan Ferrum Network'ün CEO'su Naiem Yeganeh’ten bahsetmek gerek. Bilgisayar mühendisi ve alanında doktora yapmış biri olan Yeganeh; Schneider Electric, Microsoft ve Amazon gibi dünya çapındaki kurumlarda çalışmış biri olduğunu ifade ediyor.

ICO ve TOKEN Bilgileri

Ferrum Network’te hemen hemen her çeşit kripto para birimi işlemlerini yapmak amacıyla FRM token'ları sunacak. İşlem maliyetleri son derece düşük ama işlem hızları da bir o kadar yüksek olacağı yine belirtilen özellikler arasında.
Token adı: FRM
Token tipi: ERC-20
Toplam Token miktarı: 312.500.000 FRM
Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, USDT, GUST

Sonuç Olarak

Ferrum Network projesi, entegrasyon arayışlarına oldukça farklı bir bakış açısı ve çözüm getirmeyi amaçlıyor. Ferrum Network projesinin ortaklarına ve basında ilgilenen şirketlere de bakacak olursak gelecekte en yaygın kullanılan ağlarından biri olma potansiyeli olabilir. Ferrum Network'ün ayrıntılı whitepaper'ını inceleyebilirsiniz. Whitepaper ve faydalanabileceğiniz diğer linkleri de aşağıda listeliyoruz. 

Telegram Türkçe: https://t.me/Ferrumnetworktu
Web Site: https://ferrum.network
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski