Çin'den Blockchain'e 140 Milyon Dolar Destek!

Çin'den Blockchain'e 140 Milyon Dolar Destek
Çin'in Hainan Serbest Ticaret Bölgesi'nde (FTZ), Blockchain 'e yeni yatırımların yapılacağı açıklandı.

Yerel İngilizce haber kaynağı Xinhua Net'in 5 Aralık tarihli haberine göre yerel ekonomide Blockchain teknolojisini güçlendirmek için çalışacağı belirtildi.

Serbest Ticaret Bölgesi'nden Blockchain Teknolojisine Destek

Basın toplantısında yapılan açıklamaya göre yeni planların arasında, 1 milyar yen (142 milyon dolar) değerinde bir fon da yer alıyor. FTZ, Xinhua'ya göre Blockchain sektörünü iş gücü yetiştirerek ve teknolojik uygulamalar, sosyal yatırımlar ile desteklemeyi amaçlıyor. Hainan Serbest Ticaret Bölgesi'nin dışında diğer bazı Çin eyaletleri de, geçtiğimiz haftalarda Blockchain'e finansal yatırımlar yapacaklarını belirtti.
Çin'in ilk Blockchain pilot bölgesi olan Hainan, geçtiğimiz yıl Ekim ayında kurulmuştu.
Çin, alana yatırım yapmaya devam ediyor

Çin hükümetinin geçtiğimiz ay teknolojiyi teşvik edici bir kampanya başlatmasının ardından ülkede en çok konuşulan konuların arasında Blockchain yer almaya devam ediyor.

Ülkede alana düzenli olarak nakit akışı sağlanıyor fakat, uzun vadeli yatırım tahminlerinde daha ölçülü davranılıyor. Son tahminlere göre ülkede Blockchain yatırımının 2023 yılına kadar 2 milyar dolara kadar ulaşması bekleniyor.

Kripto para haber kaynaklarından olan The Block'ın 2 Aralık 2019 tarihli haberine göre kripto para borsası OKCoin'in ana şirketi OK Group, alana 140 milyon dolar yatırım yaptı. Daha öncesinde ise Guangzhou eyaleti hükümeti, sektöre 1 milyar yenlik yatırım sözü verdi.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Daha yeniDaha eski